'15 Temmuz köprüsünü servis tabağı yapmışlar'

15 Temmuz darbe girişiminin önemli noktalarından biri olan Boğaziçi Köprüsü, 30 Ağustos resepsiyonunda servis tabağı şeklinde konuklara sunulmuş...
Pazartesi, 04 Eylül 2017 06:58

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 30 Ağustos resepsiyonundaki servis tabaklarına tepki gösterdi.

"Resepsiyondaki yiyecek-içecek konseptiyle ilgili Vahap Munyar harika bir yazı yazdı. Ertuğrul Özkök ondan alıntılayarak ilginç değerlendirmelerde bulundu. Her şey güzeldi ama bir şeyi yadırgadığımı belirtmek isterim" diyen Selvi, "Servis tabakları 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden esinlenerek hazırlanmış. Boğaziçi Köprüsü 15 Temmuz destanının yazıldığı yerlerden biri. O nedenle ismi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirildi. 15 Temmuz’un sembollerine karşı özenli olmakta yarar var" ifadelerini kullandı.

RESEPSİYONDA ŞABAN DİŞLİ ÇATLAĞI 

Selvi, resepsiyonda, AKP Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin Genel Başkan Danışmanı olduğu haberi son dakika gelmesi üzerine çıkan tartışmalara da dikkat çekti.

Milletvekillerinin haberi doğrulatmaya çalıştığını belirten Selvi “Benzer tartışmaya damatların tahliyesi sırasında Meclis’te AKP kulisinde tanık olmuştum. Belli ki Dişli olayı sarsmış” dedi.

Selvi’nin “Dişli tartışması ve Bahçeli’nin jesti” başlığıyla bugün yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Resepsiyonda milletvekilleriyle sohbet ederken, sıcak bir gelişme yaşandı. AKP milletvekillerinin cep telefonlarına, son dakika olarak Şaban Dişli’nin Genel Başkan Danışmanı olduğu haberleri düşmeye başladı. Mehmet Dişli’nin 15 Temmuz’un beyin takımından olması nedeniyle kısa bir şaşkınlık yaşandı. Haberi doğrulatmaya çalıştılar. Ardından küçük çaplı diyaloglar yaşanmaya başladı. Aralarında suçun şahsiliğini hatırlatan da oldu, suçun şahsiliği sadece Şaban Dişli’ye mi işliyor diye tepki gösteren de. Benzer tartışmaya damatların tahliyesi sırasında Meclis’te AKP kulisinde tanık olmuştum. Belli ki Dişli olayı sarsmış.”

Yazının tamamı buradan okunabilir.