AKP'li Belediye Başkanı'ndan işçiye saldırı: 'Öldürene kadar dövün şerefsizi'

AKP’li Zonguldak Çatalağzı Belediye Başkanı Mehmet Alim, toplu sözleşme sürecinde anlaşamadığı Genel İş Sendikası iş yeri temsilcisi Hasan Cinoğlu’nu, makam aracıyla önünü keserek yanına aldığı belediye personeli ile feci şekilde dövdü.
Çarşamba, 01 Ağustos 2012 16:33

Zonguldak'ın Çatalağzı Belediye Başkanı Mehmet Alim'in toplu sözleşme nedeniyle aralarında anlaşmazlık bulunan ve telefonda tartıştığı sendika temsilcisi Hasan Cinoğlu'nu, bulunduğu aracın önünü, makam aracıyla keserek, yanına aldığı koruması, itfaiye personeli ve dolmuş kahyasıyla tekme tokat dövdü.

AKP'li Başkan: "Siyasi olduğu için böyle şeyler olabilir"
Habertürk gazetesinden Mustafa Özdemir’in haberine göre, olay benzin istasyonunun güvenlik kamerası görüntülerine yansırken, Başkan Alim, "Bize, çoluk çocuğumuza, eşimize küfür edildi. Biz de kendimizi savunmak istedik. Siyasi olduğu için böyle şeyler olabiliyor" dedi. Belediye başkanı ve 3 kişiden şikayetçi olan Hasan Cinoğlu ise olayın yargıya intikal ettiğini söyledi.

Zonguldak'ın Çatalağzı Belediye Başkanı Mehmet Alim, telefonda tartıştığı Genel İş Sendikası'nın işyeri temsilcisi olan işçisi Hasan Cinoğlu'nu (34) makam aracıyla adam toplayıp dövdürdü.

kpgdasdf2.jpg

İddiaya göre mayıs ayında meydana gelen olayda, toplu sözleşme nedeniyle aralarında anlaşmazlık olan Başkan Mehmet Alim ile Çatalağzı Belediyesi'nde çalışan Hasan Cinoğlu, görev yerinin değiştirilmesiyle ilgili olarak telefonda tartıştı. Bunun üzerine Alim, Çatalağzı Belediyesi'ne ait makam aracıyla yanına aldığı koruması, itfaiye personeli ve dolmuş kahyasıyla Cinoğlu'nun bulunduğu aracın önünü kesti. Kaçarak bir benzin istasyonuna sığınan Cinoğlu'nu, Başkan Mehmet Alim, yanındaki 3 kişiyle birlikte darp etti. Olay benzin istasyonunun güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Habertürk'ün ele geçirdiği görüntülerde bir otomobilin yanında bir kişi tekme tokat yerde dövülürken görülüyor.

Dayak yiyen işçiye 20 gün iş görmemez raporu
Aldığı darbelerle yere yıkılan Hasan Cinoğlu, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınırken, doktorlar başına ve vücudunun farklı bölgelerine aldığı tekme ve yumruk darbeleri nedeniyle 20 gün iş göremez raporu aldı. Cinoğlu, olaydan sonra Belediye Başkanı Mehmet Alim ile saldırganlar koruması Mehmet Tekin, Çatalağzı Belediyesi itfaiye personeli Süleyman Küçüker ile Çatalağzı dolmuşu kahyası İbrahim Özsoy hakkında şikayetçi oldu. Kendisine telefonla ulaştığımız Cinoğlu, olayın yargı aşamasında olduğunu ve bu nedenle görüşmek istemediğini söyledi.

"Öldürene kadar dövün şerefsizi"
Öte yandan görgü tanığı benzin istasyonu sahibi Yunus Lütfi Çoban, polise verdiği ifadede, "Başkan ilk önce araçla yolumuzu kesti. Hasan Cinoğlu'nun bulunduğu yerin kapısını açamayınca arabayı tekmeledi. Benzin istasyonuna geldiğimizde ise yanındakilerle birlikte Hasan Cinoğlu'na vurmaya başladı. Cinoğlu yere düştüğünde vurmayı bırakıp, yanındakilere, “Geberene kadar, öldürene kadar dövün bu şerefsizi” şeklinde talimat verdi. Olayla ilgili benzin istasyonumun kamera kayıtları mevcut" dedi.

Alim: "Bana küfür etti"
Çatalağzı Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Alim ise karakolda verdiği ilk ifadesinde, "Kozlu'dan düğünden geliyordum. Hasan Cinoğlu beni telefonla arayıp ağır küfür etti. Ben de Kilimli Karakolu'na gidip şikayetçi oldum. Dönüşte Cinoğlu'nun benzin istasyonunda olduğunu öğrendim. Kendisi bana yine küfür ederek yumruk salladı. Ben de kendisine küfür etmemesini söyleyerek kendimi korudum. Elinde bıçak vardı. Yanımda bulunan kişileri evlerine bırakmak üzere yolda arabaya aldım. Kesinlikle darp etmedim" dediği öğrenildi.