CHP'den Rıza Sarraf açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ABD'de tutuklu yargılanan Rıza Sarraf davasına ilişkin izlenimleri aktardı.
Cuma, 06 Ekim 2017 15:50

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, medyada CHP'nin Rıza Sarraf davasını neden takip ettiği yönünde eleştiriler yer aldığına işaret ederek, "Birileri takip etmiyor taklidi yaptığı için biz takip ediyoruz. Biz bu memleketi yönetmeye talip bir partiyiz. Milleti ilgilendiren her şey bizi ilgilendirir" dedi.

'SARRAF DAVASI SİYASİ'

Türkiye'nin önemli bir sıkıntı sürecine gireceğini ileri süren Aksünger, uluslarası hukukun gereğinin yapılmadığı bildirdi. "Türkiye mi bedel ödeyecek yoksa kurulmamış mahkemelerden kaynaklı olarak birilerine bedel çıkarılıp pazarlık mı yapılacak?" diyen Aksünger, Sarraf davasının siyasi bir dava olduğunu belirtti.

'GARİP BİR DURUM'

Rıza Sarraf'ın Amerika'daki görüntülerini de izleme fırsatı bulduğuna işaret eden Aksünger, "Uçaktan çok rahat bir şekilde iniyor. Federallerle birlikte yürürken de kendisi tutuklanacak havasında bir adam değil. Bu rahatlık nereden geliyor? Bir anlaşma mı var? Yoksa bir sürpriz mi? Telefon kayıtlarının hepsini, hiçbir direniş olmadan şifrelerini, kayıtlarını federallere veriyor. Garip bir durum." ifadesini kullandı.