Yine alkol yasağı iddiası: Bir festival daha iptal edildi!

One Love Festivali’nde Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla konulan içki yasağının ardından şimdi yeni bir festival ve alkol krizi daha ortaya çıktı. One Festivali gibi Santral İstanbul’da yapılacak olan sun.day.sky festivali iptal edildi.
Cuma, 03 Ağustos 2012 12:28

Başbakan Erdoğan'ın One Love Festivali’nde içki yasağı talep etmesinin ardından bir festival krizi daha ortaya çıktı. Santral İstanbul’da yapılacak olan sun.day.sky festivali iptal edildi.

Sebep alkol yasağı mı?
Hürriyet gazetesinden Gülbahar Karakuş'un haberine göre, Stevie Wonder konserinin Küçükçiftlik Park’a alınmasının ardından sun.day.sky festivali de tamamen iptal edilince gözler Santral İstanbul’a çevrildi. Bu iptal ve değişikliklerin, mekanda düzenlenen One Love Festival’deki alkol yasağından kaynaklandığı iddia edildi.

Sorular yanıtsız kaldı
Yetkililer, sürpriz gelişmeyi “Mekan arayışımız sonuçsuz kaldığı için festivali yapamayacağız. Önümüzdeki yıl daha keyifli bir sun.day.sky ile aranızda olmak için çalışacağız” açıklamasıyla duyurdu. Asıl nedenin alkol yasağı olup olmadığıyla ilgili sorular ise yanıtsız kaldı.

Geçtiğimiz hafta da İKSV yetkilileri, 14 Eylül’de Santral İstanbul’da yapılacak Stevie Wonder konserinin Maçka Küçükçiftlik Park’a alındığını duyurdu.