Amazon nehrini kanosuyla geçmek isteyen kadın öldürüldü

Brezilya polisi, Amazon Nehri'nin kuzeyindeki Solimoes bölgesini kanosuyla geçerken kaybolan İngiliz Emma Kelty'nin öldürüldüğünü açıkladı.
Çarşamba, 20 Eylül 2017 08:12

Brezilya polisi, Amazon Nehri'ni kanosuyla geçmek isteyen Emma Kelty'nin öldürüldüğünü açıkladı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Amazonas eyalet polisi, eşyalarını çalmak için 43 yaşındaki Londralı kadına saldırdığı belirtilen 17 yaşlarındaki üç şüpheliyi gözaltına aldı.

Emma Kelty'nin öldürüldüğü Brezilya'nın kuzeyindeki Amazonas'ta eteklerinde bulunan Solimoes nehri, uyuşturucu kaçakçılığı ve korsan saldırılarıyla tanınıyor.

İngiltere'de yayınlanan Guardian gazetesinin haberine göre, sorgu sırasında zanlılardan biri, eşyalarını çaldıktan sonra Kelty'i silahla iki kez vurduklarını ve ardından nehre attıklarını itiraf etti.

Amazonas polisi, hırsızların Kelty'nin iki cep telefonunu, tablet bilgisayarını ve GoPro kamerasını satmaya çalışırken yakalandıklarını söyledi.

Kelty, 13 Eylül'de Twitter'dan yaptığı son paylaşımda "50'ye yakın adamı ellerinde tüfek ve oklarla botların içinde" gördüğünü anlatmıştı.

Şubat ayında BBC'ye bir röportaj veren Kelty, Amazon macerası öncesindeki hazırlıklarını şu sözlerle anlatmıştı:

"Önemli olan, riskleri azaltabilmek. Bir süredir savunma dersleri alıyorum, en azından tehlikeli bir durum olursa hazırlıklıyım."