Numan Kurtulmuş: 'Bütünleşme kararı aldık'

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, "AKP-HAS Parti birleşmesi" konusunda yaptığı açıklamada bütünleşme kararı aldıklarını söyledi.
Pazar, 05 Ağustos 2012 01:00

Başbakan Erdoğan'ın teklifinin ardından gündeme gelen AKP-HAS Parti bütünleşmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, bütünleşme kararı aldıklarını dile getirdi.

AKP ile birleşme konusunda görüş alışverişinde bulunmak için Erzurum’a gelen HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş burada yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan ile ilk görüşmesi sırasında bütünleşmeye karar verildiğini belirterek süreçle ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaştığını bildirdi.

Kurtulmuş, Erdoğan'ı aratmadı
Numan Kurtulmuş Suriye’de meydana gelen olaylarla ilgili olarak şunları söyledi:

"Göz göre göre fillerin tepiştiği bir noktaya ve Suriye halkının ezildiği bir ortama gelinmiştir. Malesef bir diktatör yüzünden onlarca insan ölüyor. Olan Suriye halkına oluyor. Biz bölge halkları olarak kıyamete kadar burada kalacağız. Başka ülkeler burada tarih boyunca var olmaya çalıştılar ama sonunda çekip gittiler. Suriye, Türkiye, Irak, İran ve Ürdün halkı biz burada kıyamete kadar bir ve beraber yaşayacağız. Asıl olan ülkelerdeki rejimler, hükümetler değişeblir. İran’da şah, Irak’ta Saddam Hüseyin vardı ama bugün yok. Ancak halklar kıyamete kadar burada duracak. Bizim başından itibaren siyasi perspektifimiz bu bölge halklarının kardeşliğini tesis edecek adımların atılmasıydı. Ama malesef bunlar yapılamadı. Bugün Türkiye de bir ateş çemberine doğru hızla çekiliyor."

(soL - Haber Merkezi)