Karabulut ailesinin avukatları çekildi

Münevver Karabulut cinayetinde aileyi temsil eden avukatlar, bu görevlerinden çekildiklerini açıkladılar.
Perşembe, 18 Haziran 2009 02:02

soL (HABER MERKEZİ) Münevver Karabulut'un ailesini temsil eden avukatlar Faruk Zorba ve Tülay Tonkuş, davadan çekildiklerini açıkladılar.

Zorba ve Tokuş, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptılar: "Avukat olarak görevimizi hiç kimseden korkmadan ve çekinmeden, ihmal ve şüpheye yer vermeyecek şekilde gereği gibi ifa ettiğimiz, soruşturma kapsamından açıkça anlaşılacağı gibi kamuoyunun da malumudur. Ancak, soruşturma sürecinde müvekkilimizle hiçbir sorunumuz olmadığı halde, mağdur ailenin yakın akrabalarının uyumsuz tutumları ve soruşturmayı olumsuz etkileyen kontrolsüz tavır ve davranışları mesleğimizi gereği gibi layıkıyla ifa etmemize mani olmuştur. Bu nedenlerle, zor şartlar altında ifa etmeye çalıştığımız mesleğimizi bundan sonra sürdürmemiz, meslek prensiplerimizden ödün vermemiz anlamına gelecektir. Daha önce birkaç kez soruşturma dosyasındaki vekillik görevimizden istifa etme durumuna gelmiştik. Bu aşamadan sonra soruşturmayı meslek ilkelerimiz doğrultusunda yönetmemiz mümkün değildir. Tamamen mesleki ilkelerimize olan inancımız ve mesleki kaygılarımızdan dolayı soruşturma dosyasındaki vekillik görevimizden istifa ediyoruz. Bugüne kadar müvekkilimizin evlat acısını en derin ve insani hislerle paylaştık ve bu vesileyle tekrar üzüntülerimizi bildirerek, Allah'tan kendisine sabır diliyoruz."

Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, bir televizyon kanalına konuyla yaptığı açıklamada "Biraz bizim kararımız oldu. Çünkü hiç gereksiz yere gereksiz yere açıklamalar yapıyordu. Avukatlık makamı biliyorsunuz ki mahkemelerdir. Mahkemelerde konuşulur, bunun medayda basında işlenmemesi lazım. Basına afişe etmenin bir anlamı yok, bu emniyetin işi. Emniyeti bizim baltalamamız yanlış olan bir şey. Dolayısıyla Faruk Zorba bu davadan çekilmedi, çektirildi" diye konuştu.

Avukatlar bugün, davada kullanılan kamera kayıtlarını kendilerinin bulduğunu açıklamışlardı.