Fethullah Gülen dua edince Pensilvanya Sandy kasırgasından kurtulmuş…

Önce Küba ardından ABD’yi vuran Sandy kasırgası çok büyük bir yıkıma yol açarken Gülen cemaatine göre Pensilvanya’yı kasırgadan Gülen’in duası korudu.
Cuma, 02 Kasım 2012 12:11

Gülen cemaatinin internet sitesi olan Herkül.org’da yer alan yazıya göre, Fethullah Gülen’in yazdığı duayla Pensilvanya kasırgadan küçük zararlarla kurtuldu. Sitede yer alan yazıda Gülen’in neden sadece Pensilvanya’yı kasırgadan koruğu büyük yıkım ve ölümlere neden “engel olamadığına” ise yer verilmedi.

Toplam 100’ün üzerinde kişinin hayatını kaybettiği ve çok ciddi bir yıkıma neden olan Sandy kasırgasını Fethullah Gülen duayla önlemiş. Gülen cemaatinin internet sitesinde yer alan yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Sandy kasırgası buradan da geçti. Yetkililer bizim bulunduğumuz yerde ve Pennsylvania genelinde de çok yıkım bekliyorlardı ama elhamdülillah korkulan olmadı.

Muhterem Hocamız Âyetü’l-Kürsi’yi başa koyarak bir dua yazdı. O metni hemen her taraftaki tanıdıklarımıza gönderdik duanın kopyalarını çoğaltıp evlerimizin kapılarına ve bulunduğumuz mekânların sınırı olan ağaçlara astık. Ayrıca, yine Hocaefendi’nin ikaz ve irşadıyla hacet namazları kılıp ilahî hıfza vesile saydığımız niyazlara sarıldık.

Cenâb-ı Allah’a sonsuz hamd ü sena olsun ki birkaç ağaç devrilmesinden başka bizde ve tanıdıklarımızda hasar meydana gelmedi.
Kıymetli Hocamız akşam çay faslında bu meseleye de değindi. Bu “nağme”de muhterem Hocaefendi’nin yazdığı duanın metnini ve yaptığı o açıklamayı bulacaksınız.”

(soL – Haber Merkezi)