El Muhabberat Şamil Tayyar’ın gözünden kaçmadı!

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, bugün İslahiye’deki kampta yaşanan isyanı Esad’a bağlayarak hayal gücünün sınırlarının olmadığını gösterdi.
Pazartesi, 23 Temmuz 2012 02:38

Suriye’deki Beşar Esad yönetime karşı AKP ve medyadaki yandaşlarının saldırıları tüm hızıyla sürerken, AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar yaratıcılığıyla fark yarattı.

Twitter hesabında yazdıklarıyla bugün Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki mülteci kampında çıkan isyanın El Muhabberat’ın organizasyonu olduğunu iddia eden Tayyar, kampın El Muhabberat ajanlarıyla dolu olduğunu iddia etti.

El Muhabberat’ın bu yolla Suriye’ye dönüşleri hızlandırmak ve Türkiye’nin imajını bozmak istediğini iddia eden Tayyar, “Esad’ın tuzağına düşmeyelim” uyarısında bulundu.

Suriye’de yaşananlar konusunda olgulardan yola çıkmak yerine ana akım medya gibi kurgu yapmayı tercih ettiği görülen Tayyar, iki tweet arasında kendisiyle çelişmemeyi de beceremedi. İlk önce "tüm kamplar ajan dolu" diyen Tayyar, birkaç dakika sonra attığı tweette ise "8 bin kişilik kampta isyana katılan az sayıda (60) provokatör" dedi.

İşte Tayyar'ın "yaratılıcılık" örneği tweetleri:

samil_tayyar_tweet.png

(soL - Haber Merkezi)