Cemaat liselilere aşkı öğretecek!

Mersin İlim ve Kültür Vakfı ve Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, kendilerini Said-i Nursi’nin talebeleri olarak gösteren vakıf Mersin'deki yatılı okul öğrencilerine akşam saatlerinde dini eğitim verecek.
Pazar, 17 Şubat 2013 22:02

Cumhuriyet Gazetesi’nden Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kendilerini Said-i Nursi’nin talebeleri olarak gösteren Mersin İlim ve Kültür Vakfı ile birlikte, yatılı lise öğrencilerine bir yıl boyunca ders verecek. Verilecek dersler arasında, peygamber sevgisi, bilim ve din ilişkisi, gençliği bekleyen tehlikeler ve çözüm önerileri, inancın bireysel ve toplumsal hayata etkileri, gençlik döneminin en önemli konuları olan aşka yeni bir yorum gibi başlıklar bulunuyor.

Gericiler öğrencilere bilim ve din ilişkisini anlatacak!
Eğitim-Sen’in verdiği bilgiye göre, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tüm etkinlikleri ve faaliyetleri ile cemaate yakın olarak bilinen Mersin İlim ve Kültür Vakfı ile 8 Ocak’ta “Mersin’deki yatılı lise öğrencilerinin ‘kişilik ve ahlaki gelişimleri ile entelektüel gelişimlerine’ katkı sağlayarak sosyal hayata hazırlanmaları ve başarılarının arttırılmasını sağlamak” amacıyla işbirliği protokolü imzaladı.

Ders verilecek konular şu şekilde belirtildi: “peygamber sevgisi, bilim ve din ilişkisi, gençliği bekleyen tehlikeler ve çözüm önerileri, inancın bireysel ve toplumsal hayata etkileri, gençlik döneminin en önemli konuları olan aşka yeni bir yorum”

Vakfın belirlediği öğretim üyeleri ve öğretmenlerin yanında vakıf üyesi ve gönüllüleri, 1 yıl boyunca yatılı lise öğrencilerine bulundukları liselerde “akşam saatlerinde”, kişilik ve ahlak dersleri verecek. Vakıf ayrıca öğrencilere seminer konuları ile ilgili yardımcı kitaplar da dağıtacak.