Balbay: Notlar montajlanmış

Ergenekon’da tutuklanan Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay, medyada tartışılan şekilde bir günlüğü olmadığını açıkladı. Balbay, tuttuğu notların montajlanarak, özel bir metin oluşturulduğunu savundu.
Çarşamba, 25 Mart 2009 16:42

soL (HABER MERKEZİ) Ergenekon soruşturması kapsamında 19 gün önce tutuklanan Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, avukatları aracılığıyla bir açıklama yaptı.

Balbay açıklamasında günlükte bazı olay ve sözlerin anlamı değiştirecek şekilde aradan çıkarıldığını ve özel olarak istenilen kıvama getirilip servis edildiğini iddia etti.

Mustafa Balbay, notlara temel olan bütün görüşmeleri gazetecilik kaygısıyla yaptığına vurgu yaparak kendisine karşı haksız bir karalama kampanyası yürütüldüğünü belirtti.

Balbay, avukatlarına 8 kişilik koğuşa alınma talebinin yerine getirilmediğini ve tek kişilik hücrede tutulduğunu da söyledi.

Kendisine destek olanlara teşekkür eden gazeteci Balbay, "Destek verenlerin yüzünü kızartacak hiçbir faaliyetin içinde olmadığımı bilmelerini isterim" dedi.