İmamdan ilginç paylaşım: 'Evlenme garantili, kerametli koltuk'

Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı Dibektaş köyü cami imamı Recai Şenol, Kuran kursunda görev yapacak ''Geçici Kuran Kursu Öğreticisi adayları'' için sosyal medya hesabından ''Evlenme garantili, kerametli koltuk. 2012’den beri görev yapan 4 bekar bayan hocamız yıl sonu evlendi'' yazılı bir ilan paylaştı.
Cuma, 15 Eylül 2017 00:36

80 haneli 200 nüfuslu Dibektaş köyündeki camide 5 yıldır görev yapan imam Recai Şenol, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta ''Kerametli Koltuk'' başlığı altında ilan paylaştı.

Caminin alt katındaki Dibektaş köyü Kuran kursunda görev yapacak ''Geçici Kuran Kursu Öğreticisi'' arayan Recai Şenol, Facebook hesabında, W'Kerametli koltuk. İdealist bekar bayan hoca adaylarına, en az 1 yıl görev taahhüdü akabinde, evlenme garantili, kerametli koltuk. Tecrübeyle sabittir. 2012'den beri görev yapan 4 bekar bayan hocamız yıl sonu evlendi. İlgililere duyurulur'' şeklinde bir paylaşım yaptı.

Hürriyet'te yer alan habere göre Şenol, Kuran Kursu Öğreticisinin oturacağı plastik beyaz sandalyenin fotoğrafını da ''Meşhur koltuğumuz'' notuyla, köy ve cami fotoğraflarıyla birlikte ilana ekledi.

İlanla ilgili açıklama yapan  Şenol, Geçici Kuran Kursu Öğretcisinin, Kuran Kursunda kadınlara eğitim vereceğini söyledi. Şenol, 4 yıl boyunca bekar kadın hocaların kursta görev yaptığını ve 1 yılın sonunda da hepsinin evlendiğini belirterek, "1 sene sonra nasip olacak ki hepsi de evlendiler. Biraz mizah karışımlı yaptım paylaşımı ben. Buraya atanacaklar müftülüğün açtığı sınava giriyorlar. Orada kazanırlarsa, burayı da tercih ederlerse gelebiliyorlar. Bunlar ücretli personel oluyor. 600-700 lira civarında bir maaş alıyor. Şimdi başvurular yapıldı. Düşünen olursa diye hem bir ilan, hem de bir mizah karıştıralım diye yaptım. Kuran Kursumuza bir bayan öğretici atanırsa, 15-20 kişiye Kuran dersi verecek" dedi.

Recai Şenol, açıklamasının ardından Facebook sayfasında tartışmaya neden olan ilanı kaldırdı.