Paris'te patlama: 3 ölü, onlarca yaralı

Fransa'nın başkenti Paris'te patlama meydana geldi. Fransız yetkililer patlamada ikisi itfaiye çalışanı, biri İspanya vatandaşı bir kadın olmak üzere 3 kişinin öldüğünü açıkladı. Yaralı 47 kişiden 10'unun durumunun kritik olduğu bildirildi.
Dış Haberler
Cumartesi, 12 Ocak 2019 11:45

Fransa'nın başkenti Paris'te patlama meydana geldi.

Paris’in 9. bölgesinde bir ekmek fırınında meydana gelen patlamada 2'si itfaiyeci 1'i İspanya vatandaşı bir kadın olmak üzere 3 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı. Paris polisi patlamada en az 4 kişinin öldüğü açıklaması yapmıştı ancak daha sonra açıklama değiştirildi. Yaralanan 47 kişiden 10'unun durumununsa kritik olduğu belirtildi.

Savcılıktan yapılan açıklamada, patlamanın gerçekleştiği sırada itfaiye ekiplerinin gaz sızıntısı ihbarını değerlendirmek üzere bölgede olduğu belirtildi.

AFP'nin son dakika haberine göre Paris Savcılığı 2 itfaiye çalışanının yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Patlama Paris'in 9. bölgesindeki Saint-Cecile ve Rue de Trevise caddelerinin kesiştiği köşede yer alan bir ekmek fırınında meydana geldi. İlk belirlemelere göre patlamaya fırında yaşanan gaz sızıntısı yol açtı. Patlamanın ardından çıkan yangının yakınlardaki sokaklara da sıçradığı ifade edildi.

Paris polisi, vatandaşlara bölgeden uzaklaşmaları ve acil yardım ekiplerinin geçişine engel olmamaları uyarısında bulundu.

CNN Türk'ün haberine göre kanalın Paris Temsilcisi Arzu Çakır Morin, bölgede halen gaz kaçağı tehlikesinin devam ettiğini ve ikinci bir patlama tehlikesinin halen sürdüğünü aktardı. Patlamanın şiddetiyle cadde üzerindeki otomobil ve evlerde büyük hasar olduğu ve binanın alt kısmının yıkılmış durumda olduğu bildirildi.

Reuters'ın haberine göre Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner durumun kontrol altında olduğunu söyledi. Bakan Castaner 200 itfaiye görevlisinin kurtarma çalışmalarına katıldığını açıkladı.

İki helikopterin de yaralıları taşımak üzere Opera Binası yakınlarına indiği belirtildi.

Patlamanın şiddetiyle caddede bulunan çok sayıda bina ve araçta hasar oluştu.

Fransız haber kanalı BFMTV, patlama sonucu yakınlardaki bir tiyatronun da zarar gördüğünü duyurdu.