Güne soL'dan bakın: 20 Şubat 2024

Dünyada ve Türkiye’de bugün neler oldu? Neler konuşuldu? Günün önemli gelişmeleri ve soL’un özel içerikleri her akşam soL Haber'de.

Haber Merkezi

THTM Laiklik ve Aydınlanma Komisyonu: Şeriata karşı olmayı suç saymanıza izin vermeyeceğiz

Türkiye Halk Temsilcileri Meclisi Laiklik ve Aydınlanma Komisyonu, "Şeriata karşı olmak Anayasal hak ve yurttaşlık görevidir" açıklamasında bulundu.

Özel, Lütfü Savaş'ın adaylığını yeniden ilan etti: 'Hatay AK Parti'nin eline geçerse ne olacağı bellidir'

Özel, Lütfü Savaş'ın tekrar aday gösterilmesinde Hatay'ın AKP'ye kaybedilmemesi, örgütün talepleri ve anket sonuçları gibi unsurların etkili olduğunu iddia etti.

Erdoğan'dan yüksek yargı krizine çözüm: Sokağa çıkmayın, yeni Anayasa'ya 'evet' deyin

Yüksek yargı kurumları arasındaki ihtilafın giderilmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan, bir kez daha yeni Anayasa'ya işaret etti. Danıştay'ın "FETÖ" kararını eleştirdi.

Patiswiss patronuna işçilerden ödül: ‘Kadın işçileri en inovatif sömüren patron’

Patiswiss'te Öz Gıda-İş Sendikası’na üye olduğu gerekçesiyle işten çıkarılan işçilerin direnişi 15. gününde. İşçiler sendika karşıtı olan şirket sahibine verdiği ödülleri duyurdu.

Hatay İsdemir'de yüzlerce işçi zehirlendi: Firma açıklama yapmıyor

Hatay'daki İsdemir Demir Çelik Fabrikası'nda işçilerin henüz kaynağı belli olmayan bir sebepten zehirlendiği iddia ediliyor. soL'a ulaşan işçiler yüzlerce kişinin hastaneye gittiğini belirtiyor.

Yunanistan Komünist Gençliği’nden Argyris Balermpas ile eğitimde özelleştirme protestoları üzerine

'Bugün, daha yüksek düzeyde bir toplum inşa etmek için büyük bir potansiyel var. Sosyalizm 21. yüzyılda tek gerçekçi çıkış yolu'

Hukuksuzluk isim değiştirdi: Özak yeni sipariş ve yeni işçi almak için Kübrateks adını aldı

İşçilerinin 88 günlük direnişlerinde hak ihlalleriyle anılan Özak Tekstil isim değişikliğine gitti. Firma, yeni adıyla yeni siparişler ve işe alımlar yapmaya hazırlanıyor.

Maraş'ta depremzedelerden eylem: '6 Şubat'ta yetim kaldık'

Maraş'ın Türkoğlu ilçesinde deprem konutlarının tamamlanmamasına tepki gösteren depremzedeler trafiği keserek eylem yaptı.

Feyza Altun adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Altun, sosyal medya paylaşımları nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında verdiği ifadesinin ardından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilmişti, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Anagold'un İliç'te gerekli iki radarı ve robotik cihazı almadığı ortaya çıktı

İliç’te meydana gelen altın madenindeki faciaya ilişkin görevli mühendislerin ifadelerine göre şirketin gerekli iki radar ve robotik cihazı almadığı belirlendi.

HTS kayıtları incelenecek: Batan gemide mürettebat 6 saat boyunca neden yardım istemedi?

Savcılık, Marmara'da batan Batuhan A'nın mürettebatın 6 saat boyunca neden yardım istemediği ve bu süreçte kimlerle telefon görüşmesi yaptığı sorularına cevap bulmak için HTS kayıtlarını inceleyecek.