Güne soL'dan bakın: 19 Şubat 2024

Dünyada ve Türkiye’de bugün neler oldu? Neler konuşuldu? Günün önemli gelişmeleri ve soL’un özel içerikleri her akşam soL Haber'de.

Haber Merkezi

Karadeniz'in ardından Marmara'da da gemi battı: 'Çok yaşlı gemiler kâr için yüzdürülüyor'

53 yaşındaki mermer tozu taşıyan gemi, 15 Şubat'ta İmralı açıklarında battı. Geminin çok yaşlı olduğuna işaret eden uzmanlar, kâr uğruna böyle gemilere izin verildiğine dikkat çekiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi metro inşaatında çalışan işçiler aylardır yevmiyelerini alamıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin metro inşaatında çalışan işçiler taşeron firmadan yevmiyelerini alamadı. Aylardır muhatap bulamadıklarını belirten işçiler soL'a konuştu.

Okula ihaleyle gelen yemek öğretmenlere satılıyor

Manavgat’ta devlete ait bir özel eğitim okulunda öğrenciler için okula ihaleyle alınan yemek için öğretmenlerden para toplandığı öne sürüldü.

Fransa, Yunanistan ve Kıbrıs'tan Ukrayna'ya 'Baykar' vetosu: Kararın arkasında ne var?

Yunanistan, Kıbrıs Cumhuriyeti ve Fransa, Ukrayna'nın AB fonlarıyla Baykar İHA'sı almasını veto etti. Fransa'yla Yunanistan'ın son yıllardaki savunma işbirliği Türkiye'yle gerilim yaratıyordu.

Sendika uzmanı açıkladı: Çöpler altın Madeni'nde arama kurtarma çalışmaları durduruldu

Bağımsız Maden İş Örgütlenme Uzmanı Mert Batur, maden sahasında kayma tespit edilmesi üzerine arama kurtarma faaliyetlerinin durduğunu açıkladı.

Anagold Madencilik yatırım teşviki de almış: Vergi indirimi, KDV istisnası, faiz desteği...

Erzincan İliç’te toprak kayması yaşanan Çöpler Altın Madeni'ni işleten şirket, 2015 yılında milyarlık yatırım teşviki almış.

Geniş tanımlı işsizlik son çeyrekte arttı: Yüzde 22,9

TÜİK verilerine göre, 2023'ün son çeyreğinde geniş tanımlı işsizlik yüzde 22,9 oldu. Oran, bir önceki yılın aynı dönemine göre 1,9 puan arttı.

Azmettirici itiraf etti: İYİP'li isme suikast girişiminde tetiği İYİP'li yöneticiler çektirdi

Eski İYİP'li ilçe başkanının uğradığı silahlı saldırının arkasından İYİP'li yöneticiler çıktı. Saldırıya "siyasi" görüntü vermemek için idari kurullar kullanıldı.

Bir Hizbullah sanığı daha HÜDA PAR'ın belediye başkan adayı oldu

HÜDA PAR'ın Kocaeli Dilovası Belediye Başkan adayı Aydın Akıcı'nın, Hizbullah davasında örgütün Gebze ayağını oluşturan isimlerden biri olduğu suçlamasıyla yargılandığı ortaya çıktı.

Feyza Altun'a 'şeriat' gözaltısı

''Halkın bir kesimini kin ve düşmanlığa tahrik etmekle" suçlanan avukat Feyza Altun gözaltına alındı.

Ukrayna'da sosyal yardımların kesilmesi çağrısı: 'Sovyet döneminin kalıntısı'

Ukrayna'da Verhovna Rada İktisadi Kalkınma Komisyonu Başkanı Nataluha, Sovyet döneminin kalıntısı" olarak nitelendirdiği sosyal yardımların kesilmesi için çağrıda bulundu.