AKP Sözcüsü Mahir Ünal'dan 'Vatan Şaşmaz' açıklaması

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Vatan Şaşmaz cinayetindeki silah tartışmalarıyla ilgili, "Silah bulundurma ve taşıma ruhsatının şartları kanunla belirlenmiştir. Herhangi birisinin gidip silah alması söz konusu değil. Ama eğer birileri ruhsatsız silah bulunduruyorsa ki, bu konuda İçişleri Bakanlığımız ve Emniyet çalışmalarını sürdürüyor" dedi.
Salı, 29 Ağustos 2017 13:03

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Vatan Şaşmaz cinayetindeki silah tartışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu.

"Silah bulundurma ve taşıma ruhsatının şartları kanunla belirlenmiştir. Herhangi birisinin gidip silah alması söz konusu değil. Ama eğer birileri ruhsatsız silah bulunduruyorsa ki, bu konuda İçişleri Bakanlığımız ve Emniyet çalışmalarını sürdürüyor" diyen Ünal, "Bu olayda kullanılan silahta taşıma ruhsatı olan değil bulundurma ruhsatı olan bir silahla, bu cinayet işlenmiş durumda. Bizim özellikle AK Parti hükümetlerinin silahlanma konusundaki hassasiyeti son derece açık." ifadelerini kullandı.

HASSASİYET ÇOK AÇIK...

Ünal, silahlanma konusunda hassasiyetlerinin açık olduğunu söylese de, AKP'nin silahlanma konusunda attığı adımlara ilişkin son dönemde dikkat çekici haberler gündeme gelmişti.

Özellikle 15 Temmuz sonrası AKP'lilerin silahlandırıldığına ilişkin çok sayıda haber gündeme gelmişti.

O haberlerden bazıları şöyle: