Ensar!

17/03/2016 Perşembe
Ensar!

Karaman’daki kitlesel tecavüz olayına “münferit bir hadise” demek, eğer insanları aptal yerine koymaya çalışmak değilse, aptallıktır.

Neden mi?

Ordu'da bir lisede 42 yaşındaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni 4 kız öğrencisini taciz ettiği için cezaevine gönderildi. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2016)

Sinop’ta İslamcı Gençlik İlim ve Hikmet Derneği’ndeki hoca 4 erkek çocuğa cinsel tacizden dolayı 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2016)

Midyat’ta 14 yaşındaki lise öğrencisi, kaldığı özel öğrenci yurdunda Kuran dersi hocası tarafından dört kez tecavüze uğradı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2013)

Çermik’te evli ve üç çocuk babası bir imam, yaz Kuran kursuna devam eden iki kız öğrenciye tecavüzden suçlu bulundu. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2014)

Ümraniye’de bir apartmanın alt katındaki Kuran kursunda 4 yaşındaki bir erkek çocuğa eğitmen tarafından tecavüz edildi. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2009)

Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı, iki kız çocuğuna tecavüz suçlamasıyla tutuklandı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2008)

Artvin'de çocuklara Kuran eğitimi verilen bir öğrenci yurdunda, eğitimi veren kişi 9 yaşında bir çocuğu aptes alırken taciz ettiği için tutuklandı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2007)

Samsun’da bir köy imamı, engelli bir kıza tecavüz ederek hamile bıraktığı için tutuklandı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2006)

Erzurum’da bir imam ve erkek kardeşi, kendi kız kardeşine tecavüz ederek hamile bıraktı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2014)

Zonguldak’ta kızıyla ders çalışmak için evine gelen komşusunun kızına tecavüz eden 37 yaşındaki imam 16.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2012)

Manisa Salihli’de küçük yaştaki üç kız çocuğunu taciz eden 35 yaşındaki imam tutuklandı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2009)

Şanlıurfa Suruç’ta camide Kuran öğreten 46 yaşındaki imam 11 yaşındaki kız çocuğuna tecavüzden tutuklandı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2006)

Manisa’da bir camide görev yapan iki çocuk babası 41 yaşındaki imam, imam hatip lisesi yurdunda kalan dört erkek öğrenciyi taciz ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2010)

Sakarya’da bir emekli imam, biri kız üç çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2008)

Ümraniye’de bir cami imamı 14 yaşındaki kıza aylarca tecavüz etmekten tutuklandı. Yobaz kafalar “münferit bir hadise” dedi. (2006)

İşte bu nedenle…

Karaman’daki iğrenç kitlesel tecavüz olayını “münferit hadise” olarak değerlendirmek, dünyaya, hayata, olaylara, olgulara, insanlara bütünsel bakamayan; olgular ile olaylar arasındaki bağlantıları kuramayan; yaşanan her olayı bağlamlarından, nedenlerinden ve sonuçlarından koparan metafizik zihniyetin ürünü olabilir ancak.  

Diyor ki Ahmet Hakan Hürriyet’teki köşesinde: “Bu olay üzerine Ensar Vakfı’na yüklenmek, Ensar Vakfı’na vurmak, Ensar Vakfı’nın kapatılmasını istemek, Ensar Vakfı’nı hedefe koymak doğru mu?”

Bal gibi doğru!

Ensar Vakfı, bugün siyasal İslamcılığın, gericiliğin, bilim dışılığın, akıl dışılığın kitlesel örgütlerindendir. Tayyip Erdoğan’ın gözde vakıflarındandır. Erdoğan’ın “dindar ve kindar nesil” hedefinin arka bahçelerindendir. Bir zihniyeti, bir anlayışı temsil eder. Ensar Vakfı demek, AKP yobazlığı demektir. Ve Ensar Vakfı’yla irtibatlı öğrenci evlerinde yaşanan iğrenç olay, AKP despotizminin ve tekeller düzeninin yarattığı bir gerçekliktir, bir olgudur.

Hani “Kadın cinayetleri politiktir” diyoruz ya… Hani “eşcinsel cinayetleri politiktir” diyoruz ya… Aynı onlar gibi şu yukarıda sıraladığımız örnekler de alabildiğine politiktir.

Çünkü… Verdiğimiz örneklerdeki tek tek olaylar hukuki olabilir. Ama bu örneklerin ortaya koyduğu olgu, özü itibariyle siyasi, iktisadi, ahlaki, cinsel ve dinseldir. Karaman’daki olay hukukidir ancak Karaman’daki olayla ortaya çıkan olgu politiktir.

Ahmet Hakan liberal bir imam hatipli, özgürlükçü görünümlü bir şeriatçı olduğu için, o vakıftaki imamlarla “imam dayanışmasına” girmekte ve demogojiyle, lafazanlıkla gerici vakıf aklamaya çalışmaktadır!

Yobazlığın ve gericiliğin olduğu yerde, ahlak var olamaz, erdem var olamaz, akıl var olamaz, bilim var olamaz. AKP tipi yobaz diktatörlüklerde her metrekareden “bozulmuş bir cinsellik” fışkırır.

Hukuki yollarla kurtulabileceğimiz bir tablo değil yukardaki tablo. Ancak yobaz ve gerici sermaye diktatoryasından kurtulduğumuzda kurtulabileceğimiz bir tablodur.

Sadece #EnsarVakfıKapatılsın demek yetmez. Benzer tüm vakıflar, dernekler, cemaatler, tarikatlar, tekkeler ve bunların ortak paydası olan AKP kapatılmalıdır. Kapatmak yetmez, bu memleketin taşından, toprağından, belleğinden, tarihinden silinmeli, yok edilmeli, def edilmelidir.

Aksi halde daha çoook “münferit hadise” görürüz.

 

[email protected]

twitter.com/_ahmetcinar_