Fethullah Gülen için 'Bilge kişidir’ diyen Bozdağ kendisini böyle savundu

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a altı yıl önce Fethullah Gülen’i TBMM kürsüsünden övdüğü konuşması hatırlatıldı. Bozdağ, söz konusu hatırlatmaya, “O zaman ‘Fethullahçı terör örgütü’ ibaresi var mıydı, söylendi de mi biz söylemedik?” yanıtını verdi.
Cuma, 15 Aralık 2017 17:15

TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerinde önceki gün söz alan HDP’li Kerestecioğlu, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a “Altı yıl önce aynı lacivert takım elbiseyle buradan konuşma yapan ve ‘Bilge kişidir’ diyerek Fetullah Gülen’e iltifatlarda bulunan kendisidir" diyerek seslendi.

Hürriyet’ten Umut Erdem’in haberine göre, Bozdağ ise şu yanıtı verdi:

“Kürsüye geldiğimde, geçmişte yaptığım bir konuşmayı getiriyorlar, bunu FETÖ’nün teröristleri yapıyor. FETÖ’nün üzerine ne kadar gittiysem ertesi gün benim konuşmamı getirip koyuyorlar. Ya, 2011’de yapılmış bir konuşma. O zaman ‘Fetullahçı terör örgütü’ ibaresi var mıydı, söylendi de mi biz söylemedik? Terör örgütü vasfı ortaya çıktıktan sonra terör örgütü diyen hükümet biziz ve mücadele eden biziz. Fetullahçı terör örgütünün başındaki baş terörist ve onun tasmalılarıyla mücadele eden Türkiye’de 10 siyasetçi varsa birisi de bu kardeşinizdir.”

Kerestecioğlu’na “Terör örgütü olduktan sonra FETÖ’yle kol kola, el ele her konuda yürüyen terör örgütleri sizsiniz” sözleriyle seslenen Bozdağ, şöyle devam etti:

“17 Aralık-25 Aralık, MİT TIR’ları, kapatma davaları, hepsinde berabersiniz. Kontrollü darbede berabersiniz, Zarrab davasında berabersiniz. FETÖ neyi söylüyorsa, onu söylüyorsunuz. 10 sene önce konuşulmuş şeyleri buraya getiriyorsunuz.”