Gözaltına alınan Ömer Turan'dan ilk açıklama

AKP'li Ömer Turan'ın Hakan Fidan'la ilgili yazdıkları nedeniyle gözaltına alınması sonrası ilk açıklaması, "Bu Cumhurbaşkanımıza ve FETÖ ile mücadele edenlere çekilmiş bir operasyondur" oldu.
Cuma, 22 Eylül 2017 09:29

AKP'ye yakın isimlerden Ömer Turan gece geç saatlerde, Hakan Fidan'a ilişkin yazdığı yorumlar nedeniyle gözaltına alındı.

Odatv'de yer alan habere göre, Savcı Hasan Yılmaz'ın kararıyla yapılan gözaltı süresinin 7 gün olduğu öğrenildi. Ömer Turan'ın Cemaat ile bağının da araştırılmasının talep edildiği ortaya çıktı.

Turan gözaltına ilişkin, "Bu sayın Cumhurbaşkanımıza ve FETÖ ile mücadele edenlere hatta tüm milli unsurlara çekilmiş bir operasyondur. Yarından itibaren Ömer Turan'ı bile almışlarsa FETÖ ile mücadele bitmiştir, Erdoğan  ölümüne yanında duranlara sahip çıkmıyor algısı işleyecek" dedi.

"Bu bir KÖZ operasyondur" diyen Turan, "Küs değilim, kızgın değilim ya da kırgın hiç değilim, aksine gururluyum. Türk devletine ve Erdoğan'a olan sadakatimi hapise girerek ödüyorum. Bu benim için bir şereftir. Vallahi sonunda ölüm dahi olsa bu kutlu davadan vazgeçmem. Ya devlet başa ya kuzgun leşe" ifadelerini kullandı.