Yerleşim yerleri ve köyler karantinaya alındı

Van'ın Başkale ilçesinde bir mahalle ile bir mezra koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı. Tunceli Valiliği ise Mazgirt İlçesi’ne bağlı Geçitveren Köyü’nde İstanbul'dan gelen bir kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine köyün karantinaya alındığını bildirdi.
Pazartesi, 30 Mart 2020 11:08

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, ülkemizde toplam koronavirüs vaka sayısı 9 bin 217'ye, can kaybı ise 131'e yükseldi. Salgın nedeniyle yerleşim yerleri karantina alınmaya devam ediyor. 

VAN

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, yeni koronavirüs şüphesiyle Başkale ilçesine bağlı Ilıcak Mahallesi ve Belliyurt mezrasının İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındığı belirtildi.

Açıklamada, daha önce Çaldıran ilçesinde Han, Başkale ilçesinde Esenyamaç mahalleleri ile Çatak ilçesine Alacayer mahallesine bağlı Çemik ve Tellikaya mezralarının karantinaya alındığı da hatırlatıldı.

DERSİM

Tunceli Valiliği de Mazgirt İlçesi’ne bağlı Geçitveren Köyü’nde İstanbul'dan gelen bir kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine köyün karantinaya alındığını bildirdi.

BAYBURT

Bayburt merkeze bağlı Aşağıçimağıl ve Ortaçimağıl köyleri de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Bayburt Valiliğinin internet sitesinden yapılan duyuruda, merkeze bağlı Aşağıçimağıl ve Ortaçimağıl köylerinde, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri kapsamında bugünden itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına geçildiği, köye giriş ve çıkışların kapatıldığı kaydedildi.

KARS

Kars'ta, 3 köy ve 1 mahalle, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde karantina altına alındı. Kars Valiliği'nden yapılan açıklamada "Dağpınar Beldesi Merkez Mahallesi, Digor ilçesine bağlı Türkmeşen köyü, Susuz ilçesine bağlı Erdağı köyü ile Kağızman ilçesine bağlı Karabağ köyü karantinaya alınmış olup belirtilen yerleşim yerlerine giriş çıkışlar durdurulmuştur" denildi.