TFF 'koronavirüs' kararlarını açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu, seyircisiz oynanacak maçlara ilişkin kuralları açıkladı.
Cuma, 13 Mart 2020 12:33

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamayla birlikte nisan ayı sonuna kadar futbol müsabakalarının seyircisiz olarak oynanması kararı alınmıştı.

Bu kararın ardından bir açıklama yapan TFF, maçlarda alınacak tedbirleri açıkladı.

Açıklama şöyle:

1. Müsabaka öncesinde gerçekleşecek seremonide tokalaşma olmayacaktır. 

2. Müsabakalarda seremonilerde refakatçi çocuk uygulaması yapılmayacak olup, bu hususta alınan izinler de iptal edilmiştir.

3. Müsabakalarda ısınma ve seremoniden önce TFF tarafından izin verilmiş olan pankartların dışında herhangi bir etkinlik yapılmayacaktır. 

4. Koronavirüs ile ilgili takımların, protokolün, basın ve yayın ekiplerinin, çalışma salonları, stadyum yönetimi ve yerel makamların kullanacağı alanlar dezenfekte edilecek, alanlarda bulunanlara el dezenfektanı sağlanacaktır. 

5. Protokol tribününe sadece;

a) Ev sahibi ve misafir kulüplerin en fazla 25'er kişi olmak kaydıyla Müsabaka Organizasyon Toplantısı'nda TFF temsilcisine ibraz edecekleri listede bulunan kişiler, 

b) Ev sahibi ve misafir takımların müsabaka listesine giremeyen akredite ettirecekleri en fazla 5'er futbolcu 

c) TFF yönetici ve görevlileri, 

d) Devlet protokolüne dahil kişiler girebilecektir. 

6. Müsabakalarda akredite edilmiş basın mensupları ile Akreditasyon Talimatı hükümlerince akredite edilmiş kişiler görev yapabilecektir. 

7. Hak mahrumiyeti, giriş yasağı, müsabakadan men cezası alan veya idari tedbirli olan kişiler 25 kişilik akreditasyon listesinde yer alamayacaktır.