Yavaş'tan rakibi Altınok'a: 'Ne kadar kredi çektiğinizi yayınlayın'

Mansur Yavaş, Turgut Altınok'un "Belediyeyi batırdı" sözlerine yanıt verdi ve "Ne kadar kredi çekmişsiniz, sıkıştıkça krediye ne kadar başvurmuşsunuz, yayınlayın" dedi.

Haber Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Gölbaşı'nda Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışında, "Rakibim demiş ki 'Belediyeyi batırdı' Halbuki geçen yıl yayınlandı. Amerika'daki bir kuruluş Türkiye'deki kredisi en yüksek belediyeyi Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak ilan etti. Önce bir kendi belediyelerinize de bakın. Ne kadar kredi çekmişsiniz, sıkıştıkça krediye ne kadar başvurmuşsunuz sizler de Ankara Büyükşehir gibi yayınlayın" dedi.

ABB Başkanı ve CHP ABB Başkan Adayı Mansur Yavaş, Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Yakup Odabaşı ile Gölbaşı'nda Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışına katıldı. 

Burada konuşan Yavaş, şunları söyledi:

'Önce kendi belediyelerinize bakın'

Rakibim demiş ki 'Belediyeyi batırdı.' Halbuki geçen yıl yayınlandı. Amerika'daki bir kuruluş Türkiye'deki kredisi en yüksek belediyeyi Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak ilan etti. Önce bir kendi belediyelerinize de bakın. Ne kadar kredi çekmişsiniz, sıkıştıkça krediye ne kadar başvurmuşsunuz sizler de Ankara Büyükşehir gibi yayınlayın. Herkes görsün karda mı zararda mı. Belediyenin şirketlerinin çoğu nereye çalışıyor biliyor musunuz? Sadece Ankara Büyükşehir'de çalışıyor. Dışarıya iş yapmıyor. Eğer bu şirketler kar ediyorsa büyükşehir zarar edecek öyle mi? Yani eğer onlar zarar ediyorsa Ankara Büyükşehir'i kar ediyor. Eğer onlar kar ediyorsa Ankara Büyükşehir zarar ediyor. Dolayısıyla dışarıya iş yapmadıktan sonra en uygun fiyata elbette ki belediye şirketleri çalışacak. Bunları da yayınlıyoruz. Her şeyimiz açık.

Bir diğer söyledikleri 'yardımı kesecekler.' Bırakın yardımları kesmeyi. Önceki dönemde inancımıza uygun olmayan bir şekilde yapılan dağıtımları ortadan kaldırdık. Bir tek tüccardan alınıyordu. Hep aynı tüccardan o da kar etmek için yurt dışından getirdiği bulguru makarnayı nohutu dağıtıyordu. Ben de diyordum ki; siz desteğinizi yapın da bir evin ihtiyacını en iyi anneler bilir. O gitsin bakkaldan, manavdan, kasaptan neye ihtiyacı varsa kendi çoluğunun çocuğunun ihtiyacını alsın. Ve bu nedenle biz Başkent Kart çıkaracağımızı seçim öncesi söyledik. Üç yıldır uyguluyoruz, yeniymiş gibi ilan ediyorlar 'Biz Başkent Kart çıkaracağız' diye. Yani bu kadar mı belediyeden uzak olursunuz. Hiç mi Ankara Büyükşehir'i izlemediniz? Ben de diyorum ki; bizim yaptıklarımızı vaad olarak verecekseniz mansuryavasneyapti.com'a girin yaptığımız 'Bütün icraatları ben de yapacağım' deyin. Öyle mi? Yeni hiçbir şey yok."