Sosyal medya ünlüsü Tayyar Öz ve Özlem Öz çifti hakkında da soruşturma başlatıldı

Güzellik merkezi sahibi ve sosyal medya ünlüsü Tayyar Taylan Öz ve Özlem Altınok Öz çifti hakkında başlatılan inceleme soruşturmaya dönüştürüldü.

Haber Merkezi

Dilan Polat ve Engin Polat ailesine yürütülen soruşturmanın ardından diğer sosyal medya ünlüleri ve güzellik merkezi sahipleri hakkında da iddialar ortaya atılmıştı.

Polat ailesi gibi sosyal medyada milyonlarca takipçiye ulaşan Tayyar Öz ve Özlem Öz çiftinin güzellik merkezleri ve kliniği vardı. Çift hakkında başlatılan inceleme, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturmaya dönüştürüldü.

Öz çifti hakkında, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "Resmi belgede sahtecilik", "Vergi usul kanununa muhalefet" ve "Malvarlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizlemek" suçlarından soruşturma başlatıldı.

Sosyal medya ünlüsü Özlem Öz’ün eşi doktor Tayyar Öz, Ataşehir’de “klinik” yazmayan bir apartman dairesinde sülük, hacamat, dolgu, botoks ve ortopedi "tedavisi" uyguluyordu.

'Diğer kişilere soruşturma başlayacağını öğrendim'

Gazeteci Murat Ağırel ise dosyaya erişim engeli kararının getirildiğini duyurdu.

Ayrıca Ağırel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İsmi kamuoyu tarafından bilinen diğer kişilere soruşturma başlayacağını öğrendim" dedi.