Şimdi de Marmaris'te orman yangını!

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki ormanlık alanda yangın çıktı.

Haber Merkezi

Marmaris İçmeler karayolu üzerindeki Armutalan Mahallesi, Siteler mevkiinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçları ile kaplı ormanlık alanda bugün saat 13.05'te yangın çıktı.

DHA'da yer alan habere göre, tek noktadan başlayan yangında, alevler, kuru otalar ve rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı. Yerleşim yeri ve otellere 100 metre mesafedeki yangına havadan ve karadan ekipler sevk edildi.

Yangının nedeni henüz belirlenemezken, söndürme çalışmaları havadan ve karadan sürüyor.

MSB'den açıklama

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yangına ilişkin, "Marmaris'te çıkan orman yangınına yönelik söndürme çalışmalarına, gelen talep üzerine Deniz Kuvvetlerimize ait tanker, arazöz, keşif aracı ve personelin yanı sıra bir İHA ile destek sağlanmaktadır" açıklamasında bulundu.

2 otel ve 4 villa boşaltıldı

Alevlerin yaklaşması nedeniyle 3 yıldızlı 2 otel ile 4 villa tedbir amacıyla polis ekipleri tarafından boşaltıldı. Çevredeki otellerde kalan bazı tatilciler de kendi istekleri ile bavullarını alıp ayrıldı. Güney Ege Turistik Otelciler İşletmeciler Birliği (GETOB), otellerinden ayrılmak zorunda kalan turistleri başka otellere yerleştirdi.

Soruşturma başlatıldı

Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün Armutalan mevkisindeki ormanlık alanda çıkan orman yangınıyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.