Rusya: Suriye konulu dörtlü görüşme bazı ortakların hazır olmamasından dolayı ertelendi

Moskova'da Türkiye, Suriye, Rusya ve İran dışişleri bakan yardımcılarının katılacağı toplantının ertelenmesine ilişkin Rusya'dan açıklama geldi.

Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Rusya, Türkiye, İran ve Suriye dışişleri bakan yardımcılarının katılacağı dörtlü görüşmenin Moskova'nın talebinden ziyade bazı ortakların hazır olmaması nedeniyle ertelendiğini söyledi.

Rus basınına konuşan Bogdanov, Ankara-Şam ilişkilerinin normalleştirilmesi için Rusya, Türkiye, İran ve Suriye dışişleri bakan yardımcılarının mart ortasında yapılması planlanan görüşmesinin neden ertelendiğini açıkladı.

Sputnik'in haberine göre dörtlü görüşmenin Moskova'nın talebinden ziyade bazı ortakların hazır olmaması nedeniyle ertelendiğini Bogdanov, henüz tarihin belirlenmediğini ancak yakında yapılacağını umduğunu ifade etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moskova'da yapılması planlanan Rusya, Türkiye, İran ve Suriye'nin katılacağı dörtlü görüşmenin ertelenmesine ilişkin soruya, "Ruslar 'biz bunun hazırlığını yapamadık, erteleyelim' dediler. Ama Suriye rejimi oradaydı, belki ortak karar vermişlerdir. Daha sonra 'ileride yapacağız' dediler, biz de 'tamam' dedik" yanıtı vermişti.