Rekabet Kurumu: Zincir marketler 27 Ekim'de sözlü savunma verecek

Rekabet Kurumu haklarında yürütülen soruşturma kapsamında zincir marketler ile tedarikçilerinin 27 Ekim'de sözlü savunma vereceklerini duyurdu.

Haber Merkezi

Rekabet Kurumu pandemi sürecinde zincir market ve tedarikçilerinin "fiyatlama davranışlarının incelenmesi" için açılan soruşturma kapsamında sözlü savunma toplantısının 27 Ekim'de yapılacağını duyurdu.

Kurum dinleyici olarak katılmak isteyenlerin toplantıyı online olarak takip edebileceklerini bildirdi.

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Rekabet Kurulunun 07.05.2020 tarih ve 20-23/298-M sayılı kararı uyarınca COVID-19 salgını sürecinde, perakende gıda ve temizlik ürünleri ticareti ile iştigal eden zincir marketler ile bunların tedarikçileri konumunda olan üretici ve toptancı seviyesindeki teşebbüslerin fiyatlama davranışlarının incelenmesine yönelik olarak açılan soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 27 Ekim 2021 tarihinde saat 10.30’da yapılacak. 

Toplantıya söz almak üzere katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, 'Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ' uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 20 Ekim 2021 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.  

Sözlü savunma toplantısına dinleyici olarak katılmak isteyenler, toplantıyı online olarak takip edebileceklerdir. Bu amaçla Rekabet Kurumu web sitesindeki yönlendirmelere uygun olarak, toplantı saatine kadar katılım formunun doldurulması gerekmektedir."