Özel İYİP'in ittifak teklifine reddetmesine 'eski dosttan düşman olmaz' dedi

İYİP'in ittifak kararına yönelik değerlendirmelerde bulunan Özel, partinin kendi adayları ile seçime girme kararına saygı duyduklarını söyledi.

Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Konuşmasına, Aksaray'da, KYK yurdu önünde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Mine Nur Uysal'ı anarak başlayan Özel, "Bu işi yakından takip edeceğiz, sorumluları ceza alana kadar bu konuyu takip edeceğiz" dedi. Özel ayrıca KYK yurtlarında yaşananlarla ilgili şikayet hattı oluşturacaklarını bildirdi. 

İYİP'in yerel seçimlerde 81 ilde kendi adayları ile sahaya çıkacaklarına yönelik kararı değerlendiren Özel, partinin kararına saygı duyduklarını söyledi. Özel, "İttifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız" diye konuştu. 

Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Bir kez daha 'eski dosttan düşman olmaz' dedi

"Gelelim ittifaklar meselesine. Cumhur İttifakı karşısında tüm muhalefetin bir araya gelmesini ve iş birliği yapmasını savundum. 'İttifak' kelimesini kullanmadım o kelime yıprandı. Bunun için siyasi muhataplarımıza çağrılar yaptık. 30 Kasım'da Sayın Akşener'i ziyaret ettik. 81 ilde aday çıkarma konusunda GİK kararının gözden geçirilip geçirilmeyeceğini önerdim. Ne teklif ediyorsunuz diye sorulduğunda, 'Bir masa kuralım ve birbirimize kazandıralım. Türkiye'ye kazandıralım' dedik. Çok kıymetli ev sahipliği yaptılar. Kendileri GİK'e götüreceklerini söylediler.

Alınacak iki karara da saygılıyız demiştim. Bu saygıyı sürdürüyoruz. Gittiğimiz tüm ilçelerde ilçe başkanlarını kendi ilçe başkanlarımız gibi ziyaret ettik. İyi Parti seçmeni Atatürk'ü, bayrağını seven çok iyi insanlar aynı bizim gibi insanlar. Eski dosttan düşman olmaz. İYİ Parti, iyi insanların partisidir. Geçmişte birçok başarı elde ettiğimiz, gelecekte de çok şeyi birlikte başaracağız bir partidir. Bundan sonra ittifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız.

İstanbul'u Katar'a pazarlamasınlar, Ankara'yı parsel parsel satmasınlar diye bütün milletimizle işbirliği yapacağız."