Olay yerinden kaçıp kendilerini odalara kilitleyen 40 polise soruşturma açıldı

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher'in öldürüldüğü olayda kaçıp kendilerini odaya kilitleyen polisler hakkında soruşturma açıldı.

Haber Merkezi

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher'in polis memuru olan Nasuh Çulcu tarafından öldürüldüğü olay sonrası 40 polis hakkında "görevi ihmal"den soruşturma açıldı.

Sabah'ta yer alan habere göre, katil Nasuh Çulcu, silahı doldurduktan sonra olaya müdahale etmeleri gerekirken kaçan ve incelenen güvenlik kamera görüntülerinden kimlikleri tespit edilen polislerden bazılarının, Hasan Cevher'in yaşamını yitirdiği olayda kendilerini kaçtıkları odalara kilitledikleri ve dakikalarca odalardan çıkmadıkları tespit edildi.

Ne olmuştu?

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, geçtiğimiz temmuz ayında Polisevinde yemek yediği esnada silahla 3 el ateş açılarak öldürülmüştü.

Cevher'i vuran polis memuru Nasuh Çulcu, olay yerinden kaçtığı esnada görevli polislerce ayağından vurularak yaralı olarak yakalanmıştı.

Çulcu, ifadesinde, hakkında bir kadın komiseri rahatsız ettiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırma kararı verildiğini söylerken, bu durumu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cevher ile görüştüğünü, kendisine “Ben istifa edeceğim ve o kızı da şikayet edeceğim” dediğini ifade etmişti.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cevher ile tartıştığını, kendisine hakaret ettiğini ileri süren Çulcu, Polisevinden ayrıldıktan sonra açığa alındığını öğrenince silahını alıp olay yerine geri döndüğünü ve olayın yaşandığını dile getirmişti.