Murat Kurum: Gidin Tozkoparan'a bakın eylemler yaptılar, şimdi mutlu mesut oturuyorlar

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, kentsel dönüşümle ilgili tüm engellemelere rağmen çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti. 

Haber Merkezi

AKP İBB Başkan Adayı Murat Kurum, İSTOÇ Ticaret Merkezi'ni ziyaretinde konuştu. Kurum'a, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Ben şansımı Murat Kurum'dan önce ya da sonra diye kategorize etmem; öncesinde ne kadar şanslıysam bugün de o kadar şanslıyım" sözleri hatırlatıldı. Kurum, "Öncelikle kendisine başarılar diliyorum. Özne İstanbul olmalı. Rakibimiz İstanbul'a karşı olan ilgisizliktir. Rakibimiz 16 milyon İstanbulluya söz verip de gerçekleştirmeyen yönetim anlayışıdır" dedi.

Kurum'un açıklamalarından satır başları şöyle: 

"Biz milletimize ne söz verdiysek hep tutma gayretinde olduk. Bizim referansımız yaptığımız eserler. Sosyal konut bağlamında da vatandaşımıza ne söz verdiysek tutmaya devam edeceğimiz.

Toplu ulaşıma zamla ilgili gündemimiz yok. Bırakın bunu İstanbul'da trafik çilesini bitirmek istiyoruz. Biz sosyal medya belediyeciliği yapmayacağız.

Kentsel dönüşüm açıklaması

İstanbul'da tek bir riskli yapı kalmayana kadar, vatandaşımızın rızasına dayalı çalışacağız. Her türlü engelleme girişimi olsa da kentsel dönüşüm çalışmalarına devam edeceğiz.

Biz İstanbul'daki riskli 1,5 milyon konutu bir an önce dönüştürmemiz lazım. Gidin Tozkoparan'a bakın eylemler yaptılar şimdi mutlu mesut oturuyorlar."