Jakuzide 'lan fakirler' diye video çekmişti: AKP'den aday gösterildi

Jakuzide çektiği videoda "Lan fakirler" demesiyle gündeme gelen ve tepkilerin ardından Şanlıurfa AKP Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden istifa eden Saraç, belediye meclis üyeliğine aday gösterildi.

Haber Merkezi

31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Mehmet Salih Saraç, AKP'den Haliliye Belediye Meclis üyeliğine aday gösterildi.

Yaklaşık 4 sene önce bir otel odasında jakuzide çektiği videoda "Lan fakirler, beni rahatsız etmeyin" demesi nedeniyle gündeme gelen Saraç, gelen tepkilerin ardından Şanlıurfa AKP Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden istifa etmişti.

"Videoyu bir arkadaş grubunda paylaştığını" öne süren Saraç, görüntüyü yayanlar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Saraç, istifa mesajında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ben burada bir kesimi aşağılayıcı ya da küçük düşürücü düşünerek kesinlikle hareket etmedim. Video gerçekten saf ve temiz bir niyet ile izlendiğinde ironi amaçlı çekilen bir video olduğu ve asla toplumun bir kesimini aşağılamak amacı gütmediği görülecektir. Gelinen noktada konunun davamıza, partimize ve gençlik kolları teşkilatlarımıza zarar verdiğini görmekteyim. Bu sebeple AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden, halkımdan ve bu davaya gönül vermiş dava arkadaşlarımdan özür dileyerek ayrıldığımı bildiriyorum."