IŞİD iddiasına yanıt: İstihbarattaki arkadaşlarım düzenli olarak bilgilendiriyorlardı

Ülkücü mafya Sedat Peker, IŞİD'in suikast listesi iddiasına ilişkin açıklamada bulundu, 'İstihbarattaki arkadaşlarım bu konularda beni düzenli olarak bilgilendiriyorlardı' dedi.

Haber Merkezi

Ankara Emniyet Müdürlüğü, 2018 yılında yakalanan IŞİD’in ‘medya bakanlığı’ çalışanı Ömer Yetek’in 20 Ocak 2018 tarihli ifadesini, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne göndermişti.

Söz konusu ifadede polisin sorduğu sorulardan biri "Sedat Peker'e yönelik suikast" iddiası olurken, ülkücü mafya Peker konuyla ilgili Halk TV'ye açıklamada bulundu.

"IŞİD'e karşı o dönem savaşan Türkmenlere, özellikle Şii bölgesine yardımların çoğalması için beyanlarım var, faaliyetlerim de var" diyen Peker, suikast iddiasına ilişkin ise "İstihbarattaki arkadaşlarım bu konularda beni düzenli olarak bilgilendiriyorlardı. IŞİD hücrelerinin böyle bir suikast hazırlığı içerisinde olduğunu da bana söylemişlerdi" ifadesini kullandı.

Peker, daha önce Türkmenlere tırlarla gönderdiği yardımların arasına iktidarın talebiyle ek tırlar eklendiğini, bu tırlarda silah olduğunu ve silahların El Nusra'ya gittiğini söylemişti.