Fatma Girik'in kardeşi: İhmal var demiyorum ama koronayı hastanede oldu

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Fatma Girik'in kardeşi Günay Girik 'Hastane yönetimi ile ilgili bir ihmal vardır demiyorum ama koronayı kesin burada oldu' dedi.

Haber Merkezi

Yeşilçam'ın usta oyuncu Fatma Girik bugün tedavi gördüğü hastanede 79 yaşında yaşamını yitirdi.

Hastane önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Girik'in kardeşi Günay Girik ablasının hastaneye yatırılmadan önce Covid-19 olmadığını söyledi ve "Hastane yönetimi ile ilgili bir ihmal vardır demiyorum. Ama koronayı kesin burada oldu" dedi.

'Bunu araştıracağım, peşindeyim'

Günay Girik şunları söyledi: "Bakıcısına veya gelenine gidenine bile test yaptırılsaydı. Çünkü ablamda korona yoktu ve aşılarını tam yaptıran biriydi. Ben ablamı 2 senedir öpmedim bile, cenaze işlemleri ise yarın Cemal Reşit Rey’de tören düzenlenecek. Akabinde Teşvikiye Camii’nde cenaze namazı kılınacak. Daha sonra Bodrum’a götürülüp toprağa vereceğiz. Ben hastane yönetimi ile ilgili bir ihmal vardır demiyorum. Ama koronayı kesin burada oldu. Ama hastane ihmalimi, yoksa yeğenim gidip geliyor ondan mı, yoksa bakıcıdan mı bilmiyoruz. Başka birinden de olabilir ben bunu araştıracağım peşindeyim."

'Hastanede korona olması kabul edilebilir bir şey değil'

Girik ailesinin yakını Ahmet Hamdi Gürbüz ise "Bizim kimseyi suçlama niyetimiz yok ama hastaneye gelen bir insanın sanki koronayla buraya gelip, burada vefat ettiği algısı çok doğru bir algı değil. Kendisi buraya geldiğinde fiziki bir takım sorunlar vardı. Zaten rutin gidip geliyordu. Aile ya da sevenleri hastaneyi suçlayacak değil ama buraya geldikten sonra hastanede bir insanın korona olması çok kabul edilir bir şey değil. Burada bir şikayet yok Günay Bey’in de bizim de zaten hastane bildiğimiz bir hastane” diye konuştu.