Fatma Girik hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik 79 yaşında hayatını kaybetti.

Haber Merkezi

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik 79 yaşında hayatını kaybetti. Girik, bir süredir İstanbul'da hastanede tedavi görüyordu.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin sosyal medya hesabından paylaşım yaparak haberi duyurdu. Keskin şu ifadeleri kullandı:

"Yeşilçam’ın ve Şişlimizin büyük değeri, ilçe başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalışmaktan onur duyduğum eski Şişli Belediye Başkanımız sevgili Fatma Girik’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim."

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan sanatçı, yazın göğüs hastalıkları enfeksiyonu teşhisi konularak tedaviye alınmış, beş gün hastanede kalmıştı.

Tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada, Girik'in ölüm nedeni 'Kovid-19'a bağlı organ yetmezliği' olarak belirtildi.

Cenaze programı belli oldu

Girik için yarın saat 10.00'da Şişli Belediyesi'nde belediye çalışanlarının katılacağı anma töreni düzenlenecek. Girik için ikinci tören ise saat 11.00'de Cemal Reşit Rey'de yapılacak.

Fatma Girik'in cenazesi, Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum'a gönderilecek.

Vasiyeti

Girik’in daha önce verdiği bir röportajda “Öldüğümde öyle büyük bir tören istemiyorum, Gülriz Sururi gibi sessiz sedasız çekip gitmek istiyorum” açıklaması gündeme geldi.

Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin’e 2019 yılında konuşan Girik, “Bu hastalık sürecinden sonra bir vasiyet hazırladınız mı?” sorusuna,  “Hazırladım ama bunu paylaşmak istemiyorum. Öldüğümde öyle büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorum. Gülriz Sururi gibi sessiz sedasız çekip gitmek istiyorum.” yanıtını verdi.