Eski AKP'li vekil jandarmayla kavga etti, ‘terörist’ dedi

Eski AKP milletvekili Mazhar Bağlı'nın jandarmalara bağırarak el kaldırdığı ve hakaret ettiği görüntüler ortaya çıktı.

Haber Merkezi

Eski AKP milletvekili Mazhar Bağlı, bir yol uygulaması sırsında görevli jandarmalarla kavga etti. Jandarmaların aracını durdurup kendisini yere yatırdıklarını iddia eden Bağlı’nın jandarmalara hakaret ettiği görüldü. Mazhar Bağlı’nın “Jandarmalar yalan söylüyor, kaçtığım falan yoktu” sözleri dikkat çekti.

Sosyal medyada paylaşılan tarihi belirsiz görüntülerde üstü başı toz toprak içinde olan Mazhar Bağlı’nın bağırdığı jandarma komutanının “Elini kolunu indir, sen jandarmaya böyle bağıramazsın” sözlerine “Allah Allah, sen peygamber çocuğu musun?” diye yanıt verdiği görüldü. “El Kaldıramazsın” cevabı alan Mazhar Bağlı, “Kaldırırım hem de nasıl kaldırırım” dedi.

Başka bir askerin araya girip “Eski milletvekili olduğunuzu söylüyorsunuz, jandarmaya böyle mi davranılır” demesi üzerine Mazhar Bağlı ve yanındaki kişilerin jandarmalara hakaret edip üzerlerine yürüdükleri görüldü. Kendisini görüntüleyen jandarmaya “Sana göstereceğim” diyen Mazhar Bağlı şunları söyledi:

“Ben eski milletvekiliyim. Burada jandarmalar eşkıyalık yapıyor. Bu jandarmalar kanun namına değil başkası adına burada gelip eşkıyalık, teröristlik yapıyorlar. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin eski milletvekiliyim. Eski rektörüm. Kendi arabamla giderken hiçbir gerekçe yokken beni durdurup yere yatırdılar. Yalan söylüyorlar hiç kaçtığım yok. Şu üstüme başıma bakın. Ben bunu jandarmaya ödeteceğim.”