Ertelenen Süper Kupa maçının tarihi açıklandı

TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki Süper Kupa maçının 7 Nisan'da Şanlıurfa'da yapılacağını duyurdu.

Haber Merkezi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 17. kez düzenlenen Turkcell Süper Kupa'da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Riyad'da oynanacak olan Turkcell Süper Kupa maçı öncesi "İstiklal Marşı" ve "Atatürk pankartı" krizi yaşanmış ve kriz sonucu maç iptal olmuş, takımlar sabaha doğru İstanbul'a dönmüştü.

TFF, takımların sahaya çıkmaması üzerine iptal edilen Süper Kupa maçının 7 Nisan Pazar günü saat 21.00'de Şanlıurfa'da oynanacağını açıkladı.

TFF'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki Süper kupa maçının 7 Nisan Pazar günü saat 21.00'de Şanlıurfa'daki 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağı kaydedildi.

Ne olmuştu?

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Turkcell Süper Kupa maçının taraftarların tüm itirazlarına rağmen Suudi Arabistan'da oynanmasına karar verilmişti. 29 Aralık akşamı maç öncesinde "İstiklal Marşı" ve "Atatürk pankartı" krizi yaşanmış, iki takım da otel odasından çıkmamış ve maç iptal edilmişti. Kulüpler organizasyonun başarısızlığı konusunda TFF yönetimini suçlamış ve istifaya davet etmişti.