Doğru Parti'den Kılıçdaroğlu'na destek

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, 14 Mayıs seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.

Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu görüşme gerçekleştirdi. Serdaroğlu, 14 Mayıs seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Serdaroğlu, 14 Mayıs seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. Serdaroğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin en çalışkan teşkilatlarından daha fazla çalışarak büyük oy farkıyla birinci turda Çankaya'ya inşallah göndereceğiz sayın Cumhurbaşkanımızı" diye konuştu.

Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının Sinan Oğan olduğunu açıklamasının ardından, Rifat Serdaroğlu ittifaktan ayrıldıklarını açıklamıştı.

Serdaroğlu'nun CHP'yi ziyaretinde yaptığı açıklamalar şöyle:

"Ehemmi mühimme tercih edilmesi diye bir söz var. Yani mühim önemli demek ehemmi daha önemli demek. Altılı masanın paydaşlarıyla ilgili görüşlerimiz var, hepsini dondurduk şimdi. Şu an Türkiye'nin en önemli meselesi organize suç örgütü gibi çalışan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir daha seçilmemesi mücadelesidir.

Bu Türkiye'nin en önemli meselesidir. Doğru Parti'nin geleceğinden; CHP'nin geleceğinden önemlidir. Onu demokratik yolla sandıktan indireceğiz, yerine anasayamızın değiştirilemez maddelerine sahip çıkacak, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkacak Kemal Kılıçdaroğlu'nu büyük oy çoğunluğuyla oturtacağız. Kendisini ilk tebrik etmeye biz gideceğiz."