Dilipak: Hükümet 4 ay önceden 15 Temmuz'u bütün ayrıntılarıyla biliyordu

Abdurrahman Dilipak, AKP'nin 15 Temmuz darbe girişimini 4 ay öncesinden bütün ayrıntılarıyla bildiğini öne sürdü.

Haber Merkezi

Uzun yıllar Akit gazetesi köşe yazarlığı yapan Abdurrahman Dilipak, AKP ve 15 Temmuz ile ilişkin dikkat çeken bir iddia ortaya attı. AKP'lilerin darbeden habersizmiş gibi davrandığını söyleyen Dilipak, "Hükümet 4 ay önceden darbe olacağını bütün ayrıntılarıyla biliyordu" dedi.

Sosyal medya platformu X'ten açıklama yapan Dilipak, şunları kaydetti:  

"Sanki FETÖ'cüler darbeye kalkışmamışlar gibi, AK Partililer de sanki darbeden habersiz imiş de son anda darbeyi halkın yardımı ile bastırmış gibi davranıyorlar. Oysa hükümet 4 ay önceden darbe olacağını bütün ayrıntılı ile biliyordu. Halk ne olduğunu bilmeden darbeye karşı meydanlara çıktı. Sonuçta olan bu ülkeye oldu.. Yazık ki, gerçek çoğu kimsenin umurunda değil, herkes ötekileri suçlamakla meşgul."

2022’de de ‘Haberleri vardı’ demişti

Dilipak, söz konusu iddiaya benzer bir iddiayı yandaş Yeni Akit'te yazdığı dönemde de gündeme getirmişti. 16 Temmuz 2022'de yayımlanan yazısında "Aslında ülkenin darbeye gitmekte olduğunu herkes biliyordu. Öğle vaktinde MİT’in de, TSK’nın da darbe olacağından haberleri vardı. Akşamdan önce darbe olacağının bilindiğini darbeciler de biliyordu" demişti.