CHP'li Öztunç'tan Erdoğan'la konuşan kişinin iddialarına yanıt: 'Bu ikinci Kabataş'

CHP'li Ali Öztunç AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Kahramanmaraş'ta konuşan kişinin iddialarına yanıt verdi: 'Baştan sona bir film çevirmişler. Böyle numaralara gerek yok.'

Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş'ta AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la konuşan kişinin iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

"Kahramanmaraş’ta yaşanan bir mizansendir. Baştan sona bir tiyatro oyunudur. Asla böyle bir şey yok" diyen Öztunç şu ifadeleri kullandı:

"Gerçekten çok gülünç hale düşüyorlar artık. Bakın, iddiaya göre vatandaş benden çadır istemiş ben verilmesi talimatını vermişim, arkasından konteyner istemiş, bir iş adamına göndermişim, iş adamı ona, ‘veririz’ demiş… Sonra vazgeçmiş, sonra demiş ki, ‘CHP’ye ya da HDP’ye üye olacaksın’, ben kendi partim varken başka partiye niye üye yaptırayım? Ayrıca böyle bir olay baştan sona yok, baştan sona bir yalan, bir mizansen, bir kurgu…"

'Baştan sona yanlış bir mizansen yapmışlar, sitkom olmuş'

Öztunç sözlerini şöyle sürdürdü:

"Neden oldu peki bu? Çünkü 2 gün önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) ait çadırları söküyorlardı. Kahramanmaraş merkezde Sayın Cumhurbaşkanı’nın geçeceği güzergahtaki üzerinde ABB logosu olan bütün çadırları söktüler. Gerekçe, ‘Tayyip Bey, ABB logosunu görmesin.’ Biz bunu ifşa ettik.

Bunu ifşa edince herhalde bu hazımsızlıktan kaynaklı cevap vermek istediler. Böyle bir mizansen gerçekleştirmişler. Adam ezberlemiş konuşurken, sufle veriyorlar adama, şunu söyle demeye getiriyorlar. Baştan sona bir film çevirmişler. Böyle numaralara gerek yok. Yaptığınız çok büyük bir yanlış, kimse inanmadı, inanmaz da zaten.

Belli zaten Cumhurbaşkanı da inanmamış gibi görünüyor. Bu filmi çevirenler, bu mizanseni yapanlar aslında Cumhurbaşkanı’na yanlış yapıyorlar. Çünkü Cumhurbaşkanı’nın gözünün içine baka baka, ‘çadır ve konteyner verilmedi’ diyor. Kim verecek? Devlet verecek, AFAD verecek; konteyneri de çadırı da… Vermemişler o Ali Öztunç’a gelmiş beyefendi. Çıkıyor bunu söylüyor. Sormazlar mı orada peki, devlet olarak siz niye vermediniz madem öyle? Niye Ali Öztunç’a geldi, bir milletvekiline ya da bir partiye geldi istedi? Veremedikleri için öyle mi? Baştan sonra yanlış bir mizansen yapmışlar, komik olmuş, sitkom olmuş, Cem Yılmaz böylesi sitkomu çekemezdi. Gülünç hale düşmüşler. Komik hale düştüler. Bu yapılan baştan sonra bir tiyatro oyunudur, bir mizansendir. Bu ikinci Kabataş." (ANKA)