Ankara'da şiddetli sağanak: Bazı ev ve işyerlerini su bastı

Ankara'da öğle saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar ile ev ve işyerlerini su bastı.

Haber Merkezi

Ankara'da öğle saatlerinde etkili olan sağanak yaşamı olumsuz etkiliyor.

Kentte sabah saatlerinden itibaren başlayan yağmur, öğle saatlerinde şiddetini artırdı. Kuvvetli yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar ile alt geçitlerde su birikintileri oluştu. Yollarda biriken su nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekerken trafik aksadı.

Yağışa cadde ve sokaklarda hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, binaların saçak altında, metro ve otobüs duraklarında sağanağın durmasını bekledi. Cadde ve yollarda biriken suların tahliyesi için Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ekipleri çalışma başlattı.

Su basan bazı alt geçitler trafiğe kapatıldı

Ankara-Çankırı ve Ankara-Eskişehir yollarında araç sürücüleri trafikte ilerlemekte güçlük çekti. Kırıkkale-Ankara Yolu Kayadibi mevkisinde sağanak nedeniyle toprak dolan yol bir süre ulaşıma kapandı. Ekiplerin müdahalesiyle yeniden ulaşıma açılan yolda kısmi su birikintileri oluştu.

Eskişehir yolundaki bazı alt geçitler ise trafik polisleri tarafından araç geçişine kapatıldı. Dikmen'in bazı bölgelerinde de sağanak etkili olurken, Öveçler Vadisi sular altında kaldı. Altındağ ilçesinde de öğleden sonra başlayan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Gültepe Mahallesi'nde su birikintilerinde mahsur kalan sokak hayvanları da zor anlar yaşadı.

Ankara'daki birçok alt geçitte sağanak nedeniyle su birikintileri oluşurken, Gazi Üniversitesi önündeki alt geçidi de su bastı, Balgat alt geçidi ise trafiğe kapandı. Sıhhiye'deki Aksu Kavşağı'na çıkan yollar, biriken su nedeniyle trafiğe kapatıldı. Bölgedeki bazı iş yerleriyle evleri de su bastı.

Öte yandan AFAD'dan SMS yoluyla gönderilen mesaj ile Ankaralılara uyarıda bulunuldu. Mesajda, "Bugün ilinizde yerel gök gürültülü sağanağın akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Sel, dolu tehlikelerine karşı tedbirli olun" ifadelerine yer verildi.

Kızılay-Keçiören metro hattının ASKİ durağını su bastı

Başkentte etkili olan sağanak nedeniyle Kızılay-Keçiören metro hattının ASKİ durağını su bastı. Yolcu girişine kapatılan metro durağında itfaiye ekipleri, su tahliyesine yönelik çalışma başlattı.

Sıhhiye çok katlı otoparkının bulunduğu çevrede yoğun yağış sonrasında su birikintileri oluştu. Bazı iş yerlerinin su bastığı ve trafik akışında sorunların yaşandığı bölgede belediye ekipleri çalışma başlattı.

Turan Güneş Bulvarı ile Dikmen'deki İlker 807 Sokak'ta yoğun yağış nedeniyle yola taş parçaları düştü. Taş parçaları ve su birikintileri nedeniyle trafik aksadı. (AA)