Altun'dan katliam açıklaması: Tam anlamıyla bir provakasyondur, yalandır

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Konya'daki katliamın ırkçı bir saldırı olmadığını iddia ederken, 'İdeolojik saiklerle işlendiği propagandası tam anlamıyla bir provakasyondur, yalandır' dedi.

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Konya'da 7 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan katliamla ilgili açıklama yaptı.

Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Bu cinayetin, bu vahşi katliamın ideolojik saiklerle işlendiği propagandası tam anlamıyla bir provakasyondur, yalandır. Sayın Cumhurbaşkanımız, bu elim olayın aydınlatılması için yapılan çalışmaları yakından takip etmektedir. Faillerin en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmeleri için olayla ilgili çok yönlü soruşturma devam etmektedir. Toplumu bölmek ve halkı birbirine düşürmek için bu vahşi olayı istismar etmeye çalışan fırsatçı ve sorumsuz şahısları itidale davet ediyoruz. Medyamızı ve kamuoyumuzu olayla ilgili yaratılan bilgi kirliliği konusunda dikkatli olmaya çağırıyoruz. Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isterim ki birlik ve beraberliğimizi ne bölücü unsurlar, ne de böylesi elim bir hadiseyi istismar etmeye çalışan kötü niyetliler bozabilir. Biz biriz, beraberiz, Türkiye'yiz" ifadesini kullandı.