AKP'li belediye başkanının bir yurttaşı belediyede darp ettiği görüntüler ortaya çıktı

AKP'li Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal’ın, sosyal medyada kendi aleyhine yapılan paylaşımları beğenen yurttaşı belediye binası içinde darp ederken çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı.

Haber Merkezi

Aksaray’ın Sarıyahşi ilçesinde yaşayan Turgay Alıcı, 16 Nisan 2020 tarihinde, sahibini tanıdığı bir köpek aracını çizdiği için jandarmaya başvurdu. Jandarma, Alıcı’yı Sarıyahşi Belediyesi’ne yönlendirdi. Alıcı, belediyeye giderek durumu zabıta memuru Özgür Acar’a anlattı. Alıcı ve Acar, birlikte Belediye Başkanı Fatih Ünsal’ın makamına çıktı.

Anka Haber Ajansı'nda yer alan habere göre Alıcı, burada durumu Belediye Başkanı Fatih Ünsal’a anlattı. Ünsal, Alıcı’ya "Bir şey yapamayız" dedi, ardından da tam odadan çıkacağı sırada Alıcı’ya, S.E.’nin kendisi aleyhinde yaptığı sosyal medya paylaşımlarını neden beğendiğini sordu. Alıcı da "Arkadaşım olduğu için beğeniyorum" yanıtını verdi.

Belediye Başkanı Ünsal’ın şoförü Ahmet Özdemir, odadan çıkarken Alıcı’ya, "Beğeni ve yorumlarına dikkat et" diye seslendi. Alıcı tam belediye binasından çıkarken arkasından koşan Özdemir, onu kapıda yakaladı ve küfrederek tekme attı. Özdemir, Alıcı’yı darp ederken belediyenin kapısına Belediye Başkanı Fatih Ünsal ve zabıta memuru Özgür Acar, Belediye Meclis Üyesi Kemal Öztaş da geldi. Habere göre Alıcı, burada darp edildi. Burnu kırılan Alıcı, vücudunun çeşitli yerlerinden de yaralandı.

Olay yargıya taşındı. Şereflikoçhisar 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Belediye Başkanı Ünsal’ın şoförü Ahmet Özdemir, Belediye Meclis Üyesi Kemal Öztaş ve zabıta memuru Özgür Acar hakkında Turgay Alıcı’yı "kasten yaralama" suçundan, olayda burnu kırılan Alıcı’nın da zabıta memuru Acar’ı yaraladığı iddiasıyla karışlıklı dava açıldı. Dört isim hakkında da 4,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

'Elektrik kesildi' denilerek görüntü saklandı

Mahkeme, belediyeden olay gününe ait güvenlik kamerası görüntülerini istedi. Ancak belediye, “Elektrik kesintisi nedeniyle arızalandı” diyerek, mahkemeye güvenlik kamerası kayıtlarını vermedi. 

Haberde yer alan görüntülere göre ise Belediye Başkanı Ünsal'ın da Alıcı’ya yumruk atttığı görülüyor. Alıcı, Ünsal ve yanındaki 5-6 kişinin elinden kurtulmak için kapıdan dışarı çıkmaya çalışıyor ancak çevresindekiler tarafından engelleniyor.

Alıcı’nın bir ara açık kapıdan dışarıdakilere bağırdığı görülüyor. Dışarıdaki yurttaşlar da Alıcı içerde daarp edildiğini görüyor ancak kapının açılması engelleniyor. Yaklaşık üç dakika sonra ise belediyeye resmi polis ekibi geliyor. Polis içeri girdiğinde Başkan Ünsal ve yanındakiler Alıcı’yı bırakıyor. Başkan Ünsal’ın tam polisler geldiği sırada arkasına dönerek şoförü Özdemir’in gömleğini yırtıyor.

'Vurmadım' dedi

Bu arada tarafların ifadesi mahkeme dosyasına girdi. Olaya ilişkin “şikayetçi” sıfatıyla ifadesi alınan Başkan Ünsal, olayın seslerini duyduğunu ve “itiş kakışı engellemek” için olay yerine gittiğini söyleyerek, “(Alıcı) Makamda bulunanlara küfretti. Sesler üzerine odadan çıktım. (Alıcı) Personelime saldırdı. Kendisine karşı vurma eylemim olmadı” dedi. Ancak güvenlik kamera görüntülerinde Ünsal’ın Alıcı’ya yumruk attığı anlar da görülüyor.

Darp edilen Alıcı ise "Polisler gelinceye kadar dövdüler. Belediye Başkanı Fatih Ünsal, 'Yapılan paylaşımları beğenirken bu attığımız dayak aklına gelsin' diyerek, beni tehdit etti" diye konuştu.

Belediye Başkanı Ünsal’ın şoförü Ahmet Özdemir, burnu kırılan Alıcı’nın kendisine küfrettiğini, zabıta memuru Özgür Acar’a saldırdığını ileri sürerek, "Turgay beni yakamdan tuttu. Yumruk attı. Gömleğimi, atletimi yırttı" diye kendisine yönelik bir saldırı olduğunu iddia etti. Ancak kamera kaydında, Özdemir’in ifadesinin aksine, gömleğini Belediye Başkanı Ünsal’ın polisler geldikten sonra yırttığı görüldü.

AKP'li Belediye Başkanı: Başka birisidir, karıştırıyorsunuz

AKP'li Belediye Başkanı Fatih Ünsal, kendisinin mahkemede tanık olduğunu söyleyerek, "(Görüntü) Nerede var. Vallahi ben hiç görmedim öyle bir şey. O zaman başka birisidir. Karıştırıyorsunuz. Ben mi vuruyormuşum, doğru değil. Yanlış haber hemşerim" diyerek güldü.

Ünsal, belediyenin güvenlik kamerasının olmadığını savunarak, "Belediyenin kamerası yok hemşerim, nerede varmış. Başka bir yer mi bizim oranın güvenliğini sağlıyormuş. Zaten mahkemede ben tanığım. Kişi tanık olarak şikayetçi olmuş. Kamera kaydı yok, başka birisiyle karıştırıyorsunuz. Var diye iddia ediyorsunuz. Ben makamdan kavgayı ayırt etmek için indim" diye konuştu.