AKP'li aday: Cumhurbaşkanımız olmasa hanımlarımız bile bize oy vermez

Erdoğan'ın "oy vermezseniz hizmet gelmez" şantajını ileriye taşıyan AKP'li aday Mehmet Cevizci, "Cumhurbaşkanımız olmasa hanımlarımız bile bize oy vermez" dedi.

Haber Merkezi

AKP, Uşak'taki "kalesi" olarak anılan Banaz ilçesinde bu dönem aday değişikliğine gitti. Belediye başkan adayı Mehmet Cevizci oldu.

Egem TV'ye konuşan Cevizci, vaatlerini anlattı ve "güvence" olarak iktidarını göstermek istedi. AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bir süredir kürsüden dile getirdiği seçim şantajına Mehmet Cevizci de ortak oldu.

Erdoğan'ın "Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse o şehre bir şey gelmez" çıkışını örnek alan aday, "Eğer burada Ak Parti kazanmazsa kim olursa olsun Banaz'a bir çivi bile çakamayacak" dedi.

AKP'li Cevizci'nin bu iddiasını güçlendirmek için verdiği örnekse şaşırttı. Erdoğan olmadan bir "hiç" olduklarını vurgulamak isteyen Cevizci, "Bizler arkamızda devletimiz olmasa, cumhurbaşkanımız olmasa hanımlarımız bile bize oy vermezler. Bunu çok büyük bir iddia olarak söylüyorum" diye konuştu.