73 binlik vekil maaşı için 'az' demişti: AKP'li Bayraktar'ın bir maaş daha aldığı ortaya çıktı

Milletvekillerinin yaptığı işe kıyasla az maaş aldığını iddia eden AKP Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar’ın Fiskobirlik'ten ikinci bir maaş aldığı ortaya çıktı.

Haber Merkezi

AKP Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar’ın, yaptıkları işe göre milletvekillerinin aldığı 73 bin 379 liralık maaşı az bulduğunu açıklaması geçen hafta tartışmalara yol açmıştı.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre aynı zamanda Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı da olan Bayraktar’ın görevini bırakmadığı ve ayda iki toplantıya katılarak 67 bin lira kazandığı ortaya çıktı.

Bayraktar 67 bin liralık kazancının yanında kurumun tüm imkânlarından faydalanırken, Sakarya ve Giresun’da iki farklı makam aracına sahip.

Bir dönem Fiskobirlik’te Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapan, aynı zamanda Trabzon şube ortağı olan Murat Akyol, 2021-2022 dönemi mali tablosuna dair değerlendirmede bulundu.

Akyol, "Birlik tarafından hazırlanan ve delegelere sunulan gelir tablosuna göre Fiskobirlik’in 2021-2022 arası 1 yıllık dönemde 1.8 milyon lira kar ettiği görülmektedir. Oysa ki aynı döneme ilişkin bağımsız denetim raporunda 2 milyon liranın üzerinde zarar oluştuğu ifade edilmektedir. Yani ortada kâr yoktur. Lütfi Bayraktar göreve geldiği gündem beri birliğin gayri menkullerini satıyor. Ama kurum hâlâ zarar ediyor. Sadece geçen yıl banka ve finans kuruluşlarına olan borcu 135 milyon 600 bin lira" dedi.

Bayraktar, Hizmet-İş Sendikası genişletilmiş temsilciler toplantısı eğitim programında "Rabbime hamdolsun fındığımız var, arka planda bir miktar birikimimiz var... Yoksa bu maaşlarla vekillerin bu çalışmayı yapabilme imkanı yok. Az demiyorum çok iyi para ama yapılan işe göre az" diye konuşmuştu.