İstanbul'da Alevilere 'sapkın' diyen din kültürü öğretmeni!

İstanbul Fatih Davutpaşa Lisesi'nde geçtiğimiz aylarda "Küpe takan erkek cehennemliktir.", "Hz. Ali'yi seven namaz kılmaz mı?" , "Kızların ve erkeklerin yan yana oturması zinadır" gibi söylemlerde bulunan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni skandal söylemlerine devam ediyor.

Daha önce "Küpe takan erkek cehennemliktir.", "Hz. Ali'yi seven namaz kılmaz mı?" , "Kızların ve erkeklerin yan yana oturması zinadır" gibi sözler sarf ettiği için kendisine ve okul yönetimine soruşturma açılmasına rağmen hala başka inançlara hakaretler eden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni şimdide Alevileri sapkınlıkla suçladı. Derste tahtaya "Sapkınlar" ve "Doğru yoldakiler" şeklinde iki yol çizip Hristiyan, Musevi ve Alevileri sapkın olmakla suçlayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, ders anında tepki gösteren öğrencilere "Bunu ben değil Kuran söylüyor" dedi.

Geçtiğimiz aylarda yapılan haberin ardından bir süre sadece "müfredatı" işleyen öğretmen, geçtiğimiz dönem girdiği birçok sınıfa bu dönem girmeyerek ırkçı söylemlerini farklı sınıflarda sürdürmeye çalışıyor.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Davutpaşa Lisesi'ndeki Solcu Liseliler, 'Bizler, okullarımızda diğer inançlara karşı düşmanca tavırlar takınan, bizlere sure ezberletip hatim indirmeye çalıştıran yobazlarla derslere girmek istemiyoruz. Biz, bu tür öğretmenlerin bu söylemleri söylerken taşıdıkları cesareti bugünkü iktidardan aldığını da çok iyi biliyoruz. Okullarımızda aydınlanma mücadelesi veren öğrenciler olarak bir kez daha arkadaşlarımızı aydınlanma mücadelesine çağırıyoruz." dedi.

(soL - İstanbul)