Orhan Aydın gözaltına alındı!

Tiyatro sanatçısı ve soL yazarı Orhan Aydın, bir festivale katılmak için gittiği Urla'da gözaltına alındı. İstanbul’daki bir dosyadan dolayı gözaltına alınan Orhan Aydın'ın sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınacağı öğrenildi.
soL - Haber Merkezi
Salı, 16 Temmuz 2019 03:35

Tiyatro oyuncusu, soL yazarı Orhan Aydın, Uluslararası Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali için gittiği Urla'da gözaltına alındı.

Orhan Aydın'ın Gaziosmanpaşa Savcılığı'nca açılan bir hakaret dosyasından hakkında gıyabi tutuklama kararı olduğu öğrenildi. 

İstanbul’daki bir dosyadan dolayı gözaltına alınan Orhan Aydın'ın sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınacağı öğrenildi.

Urla'da kaldığı otelin karşısında bir mekanda otururken gözaltına alınan Aydın, "Gaziosmanpaşa Savcılığının verdiği, haberimiz olmadığı bir dosyaya gıyabi tutuklama kararı var. Hastaneye gittim, sağlık raporu aldım. Memur arkadaşlar otele getirdiler, buradan karakola gideceğiz. Karakolda sabahlayacağım gibi gözüküyor. Bunlara alıştık ama böylesi tuhaf!" dedi.

Dosyanın hakaret dosyası olduğunun kendisine söylendiğini aktaran Aydın, büyük ihtimalle Cumhurbaşkanına hakaret suçlaması olduğunu ifade etti.