Komünistlerden Erdoğan'a yanıt: Yalanın bile yalan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Burada çok çok iddialı bir şey de ortaya koyarım. Petrol kaçakçılığını yapanları enseleriz. Ben bu makamda durmam Putin'e de bunu soruyorum: Sen o makamda durur musun?" sözlerine Komünist Parti'den yanıt geldi.
AFP
Salı, 01 Aralık 2015 15:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Paris'te petrol kaçakçılığı yapmadıkları yönünde açıklamalarına Komünist Parti bir basın açıklaması yayınlayarak yanıt verdi.

"Komünistlerin Yanıtıdır: Yalanın bile yalan" başlıklı açıklama şöyle:

“Burada çok çok iddialı bir şey de ortaya koyarım. Petrol kaçakçılığını yapanları enseleriz. Ben bu makamda durmam Putin'e de bunu soruyorum: Sen o makamda durur musun? Bilgim dahilinde böyle bir şey bu güne kadar olmamıştır. Bugüne kadar yasal yollardan petrol almışızdır. Eteklerde ne kadar taş varsa dökülsün.” RTE IŞİD'le petrol ticareti konusundaki suçlamaları yanıtlıyor

Komünistlerin Yanıtıdır:

Yalanın bile yalan

Suriye'deki kışkırtılmış iç savaşı çıkartan da sizdiniz, halka kan kusturan savaşçıları besleyen de, silah veren de, gerektiğinde kurtaran da.

Bu iğrençliğin son aşamasında, işi Suriye'yi kana bulayan bir gruba devlet muamelesi yapmaya vardırdınız. IŞİD denilen kanlı örgütün işgal ettiği topraklarda yağmaladığı petrol senin çeten aracılığıyla paraya dönüştü. Uzatmaya gerek yok. Çetenle birlikte işlediğin savaş suçlarından sadece birisi bu. Herkesin bildiği bir suç.

Şimdi “petrol kaçakçılığını yapanları enseleriz” buyuruyorsun. Konu petrol kaçakçılığı değil ki! Konu petrol hırsızlığı! Konu kanlı bir vahşet çetesini çaldığı petrolü satın alarak beslemeniz ve bu sırada ceplerinizi doldurmanız.

“Ben o makamda durmam” diyorsun. Sonra ekliyorsun: Bilgim dahilinde böyle bir şey olmamıştır!

Yalanın bile yalandan. Niye “bilgim dahilinde” ekini yapıyorsun?

“Bugüne kadar yasal yollardan petrol almışızdır” buyuruyorsun. Suriye sınırında yasa mı bıraktın da “yasal yoldan” söz ediyorsun?

Yalanın bile yalan ama arada doğru bir cümle de çıkıyor ağzından.

Doğrudur: O makamda duramazsın.

Ve boşuna uğraşıyor, boşuna Putin'e dil döküyorsun. Çünkü sonuçta o makamdan ne zaman ineceğine Putin karar vermeyecek.

Biz karar vereceğiz. Seni de biz indireceğiz.