Bahçeli: Sandık, seçim, demokrasi suçluların barınağı olarak görülmeyecektir

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Van ve Mardin'in seçilmiş başkanlarının görevden alınarak kayyum atanmasına ilişkin, 'Sandık, seçim, demokrasi suç ve suçluların sığınak ve barınağı görülemeyecektir' diye konuştu.
Çarşamba, 21 Ağustos 2019 16:56

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasına ilişkin açıklama yaptı. Bahçeli, "Suç sayılan fiili kasten işleyen sonuçlarına katlanmak durumundadır" dedi.

Bahçeli, kayyum atamalarına ilişkin şunları söyledi:

"Ne demokrasi, ne özgürlük, ne de insan hak ve hukuku terörün banisi ve bahanesi olamayacaktır. Kanunların açıkça suç saydığı bir fiili kasten ve taammüden işleyen kim olursa olsun bunun sonuçlarına katlanmak durumundadır. Sandık, seçim, demokrasi suç ve suçluların sığınak ve barınağı görülemeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı unvanlarını taşıyanların PKK’nın değirmenine gafilce su taşımaları tarifi olmayan bir tükenmişlik ve gayretkeşliktir. İstanbullu kardeşlerimi yüzüstü bırakıp yatlarda sefa süren bir şahsın görevden uzaklaştırılan belediye başkanlarına destek açıklaması millete, milli şerefe haksızlık ve hakarettir."