Rektör, eşini enstitü sekreteri olarak atadı: 'Bunu yapmalıyım dedim ve yaptım'

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, eşini enstitü sekreteri olarak atadı. Bağ, "Tepkiler geleceğini biliyordum ama bunları göğüsleyerek bu atamayı yapmalıyım dedim ve atamayı gerçekleştirdim" dedi.
Cuma, 02 Haziran 2017 21:23

Denizli’de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından vekaleten Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan, ardından 19 Nisan'da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından asaleten rektörlük ataması yapılan Prof.Dr. Hüseyin Bağ, Bereketli İmam Hatip Ortaokulu'nda öğretmen olarak görev yapan eşi Derya Bağ'ı, Pamukkale Üniversitesi İslami İlimler Enstitüsü'ne Enstitü Sekreteri olarak atadı.

Rektör Bağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Atamayı eşim olduğu için yapmadım. İlahiyatla ilgili konularda yetkin olduğu için yaptım" diyerek kendisini savundu.

'CUMHURBAŞKANIMIZIN OLURUYLA KURULDU'

Pamukkale Üniversitesi rektörü "Eşim iki yıllık ilahiyat ön lisans mezunudur. Ayrıca 4 yıllık lisanstan da son sınıfta iki dersi kaldı. İlahiyattan da mezun olacak. Kesinlikle eşime sıfırdan bir iş sağlama olayı değildir" dedi.

Rektör, "İslam İlimleri Enstitüsü, Cevat Akşit Hoca'nın girişimleri ve Cumhurbaşkanımızın oluruyla kuruldu. Şu anda kuruluş çalışmaları sürüyor. Enstitü, Yatağan Mahallesi'nde kurulacak. Bu enstitü bizim göz bebeğimiz. Bizim için bu kadar önemli olan bir kuruma yetkin birisini aradığım için bu atamayı yaptım. Tepkiler geleceğini biliyordum ama bunları göğüsleyerek bu atamayı yapmalıyım dedim ve atamayı gerçekleştirdim" şeklinde saunma yaptı.