Beşiktaş taraftarına stat tehdidi: Gezi ruhu stada taşınırsa...

İnönü Stadı'nın yıkılması dolayısıyla bu sene iç saha maçlarını Kasımpaşaspor'un sahasında oynayacak olan Beşiktaş'a tezahürat tehdidi yapıldığı ortaya çıktı.

Hürriyet'ten Kenan Başaran'ın bugünkü köşe yazısında yer verdiği iddiaya göre, Beşiktaş taraftarı "Gezi ruhunu" stada taşırsa Kasımpaşa Beşiktaş ile yaptığı stat anlaşmasını iptal edecek.

Başaran'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

BEŞİKTAŞ bazı maçlarını Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynayacak. Gerçekten oynayabilecek mi? Öncelikle Kasımpaşaspor taraftarları bu konuda mırıldanıyorlar. Geçenlerde küçük de olsa bir taraftar grubu yürüyüş bile tertipledi.

Zor bir sezon olacak

Ancak alttan alta sorulan esas soru şu: Siyah beyazlı taraftarlar Kasımpaşa’daki maçlarda siyasi içerikli protestolar yaparsa ne olacak? Çarşı, Gezi ruhunu Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’na taşırsa muhtemelen Kartal’ın Paşa’nın muhitindeki ikametgahı fazla uzun sürmeyecek! Çünkü iki kulüp arasında yapılan anlaşmada tribünlerde özellikle ‘siyasi içerikli küfür’ edilmesi halinde sözleşme tek taraflı olarak feshedilecek! Bu bilgiyi Beşiktaş yöneticilerinin de teyid ettiğini vurgulayayım. Hasılı Recep Tayyip Erdoğan Stadı’na Gezi ruhu girerse Beşiktaş dışarı çıkarılacak!...
Dolayısıyla Beşiktaş’ı çok zor bir sezon bekliyor. Kulübün geleceğini yeniden inşaa etmek için inşaasına başlanan stat, siyah beyazlı camiayı büyük ikilemler içinde bırakıyor. Bir anlamda elini kolunu bağlıyor. Rakipler Çarşı’ya Gezi’deki tutumundan dolayı ‘tutarlı’ davranması konusunda baskı yapacak. Çarşı tutarlı olma adına protestolarını yeşil sahalara da taşırsa bu defa kulübünü zorda bırakabilecek. Yeni sezonun 12 numaralı forması resmen ‘ateşten gömlek’ gibi olacak...