Yandaş medyanın bir 'Ethem' yalanı daha

Gezi Parkı direnişi sırasında Ankara'da polis tarafından öldürülen Ethem Sarısülük'ün arkasından kirli bir propagandaya başlayan AKP ve yandaş medyanın "DHKP-C kampında eğitim" yalanı da patladı. Ethem'in ilgili fotoğrafının askeri bir inşaatta çekildiği ortaya çıktı.

Ankara'da polis tarafından başından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük hakkında, AKP ve yandaş medya tarafından başlatılan yalan kampanyasının bugünkü ayağı da patladı. Daha önce de, Ethem'in Türk bayrağı yakan grup içinde olduğu iddiasıyla, kimsenin yüzünün görünmediği bir video TRT tarafından piyasaya sürülmüştü.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Gezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ankara’da yapılan gösterilerde polis kurşunuyla ölen Ethem Sarısülük’ün, bir mevzide elinde silahlı şekilde fotoğrafının basına yansımasına ailesi isyan etti.

Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Cem Sarısülük, “Terör kamplarında çekilmiş gibi gösterilen fotoğrafı, geçen yıl Hakkari’deki Tekelli Tabur Komutanlığı inşaatında çalışırken çekilmiş. Elindeki G-3, güvenliğin sağlayan askerden alıp hatıra fotoğrafı çektirmiş. Kardeşimi terörist gibi gösterme çabası var” dedi.

Ağabey Cem Sarısülük, kardeşinin terörist gibi gösterilirken, vuran polisin ise aklanmaya çalışıldığını belirterek şunları söyledi:

“Yandaş medya birilerinden direktif alarak kardeşimi karalama kampanyası başlattı. Geçen yıl kardeşim Hakkari’de Tekelli Tabur Komutanlığı inşaatında çalıştı. Üst bölgesini koruyan askerlerin bulunduğu mevzide fotoğraf çekilmiş. Elindeki de askerin kullandığı G-3 silahı. Fotoğrafın çekildiği yere bakıldığında bir askeri mevzi olduğu görülüyor. Arkasında kum torbaları var, solunda askeri parkalar var. Burada bir askerden hatıra fotoğrafı çektirmek için silahını almış ve fotoğraf çektirmiş."

Biraz vicdan
"Tabur Komutanlığı inşaatında çalışırken askeri mevzide çekilmiş bir fotoğrafı ‘terör örgütü’ kampında çekildi izlenimi yaratarak servis yapılıyor. Bu nasıl bir vicdan, insan Allah’tan korkar. Bizi arayıp sorsalardı o fotoğrafı anlatırdık. Kardeşim askerliğini de Hakkari Şemdinli’de yaptı. O bölgeyi bildiği için de çalışmayı kabul etti. Aynı fotoğrafları zaten kendisi de sosyal paylaşım sitesine koymuştu. Terör kampında çekilen bir fotoğrafı buraya koyar mı?”